Sztuka w RWK: szkło, ilustracje, malarstwo i jubileusz we wrocławskich galeriach

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-02-25 17:34 | Zmodyfikowano: 2018-02-25 17:34


Piątkowym wernisażem w SiC BWA rozpoczęła się wystawa "Teleskop". O analizie codzienności jako strategii artystycznej młodej ukraińskiej artystki szkła, muzyce i towarzyszących ekspozycji zdjęciach Alicji Kielan opowiedzieli Ganna Grudnytska. Isaienko Dmytro i kuratorka Dominika Drozdowska.

Posłuchaj całej rozmowy:Także w piątek, w Centrum Kultury Zamek zaczęła się wystawa "Trzy siostry" która przybliży nam ciekawą twórczość trzech wrocławskich ilustratorek. Dominka, Anna i Kamila Kozłowskie odwiedziły nasze studio.

Posłuchaj całej rozmowy:W Muzeum Architektury do niedzieli oglądać można było wystawę "Malując" zorganizowaną przez Galerię Miejską. O wystawie, malowaniu, odbiorcach ich sztuki i katalogach do wystaw mówią Urszula Wilk i Eugeniusz Minciel.


 


A na koniec jubileusz jednej z najciekawszych wrocławskich galerii. 23.02.1988 wystawą Andrzeja Reraka rozpoczęła swoją działalność Galeria Entropia. O trzech dekadach wystaw i urodzinowej "Re—konstrukcji w procesie" mówili Alicja i Mariusz Jodko.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.