Kultura DAB+Literatura: Joanna Lamparska i Jędrzej Morawiecki [SŁUCHAJ od 16:00]

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2018-03-01 15:37 | Zmodyfikowano: 2018-03-01 12:27

Ukryte skarby, masońskie rytuały i szalone pomysły Hitlera. Pod Europą ciągną się kilometry podziemnych konstrukcji, od zagadkowych grobowców z czasów prehistorycznych, przez nielegalne kluby i destylarnie, nawiedzone katakumby, aż do fabryk drążonych we wnętrzu gór w czasie drugiej wojny światowej. Kto je wszystkie spenetrował i swoje przygody opisał? Oczywiście, wrocławska podróżniczka, dziennikarka i autorka kilkunastu książek o tajemnicach, podziemiach oraz skarbach Dolnego Śląska Joanna Lamparska. O jej najnowszej książce „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice” (National Geographic) napisanej wspólnie z Piotrem Kałużą porozmawiamy w audycji książkowej Radia Wrocław Kultura już po godz. 16.

Po godz.17 naszym gościem będzie nowy Diament Wrocławia. Taką nagrodę od Prezydenta Miasta otrzymał właśnie znakomity reporter wędrowny Jędrzej Morawiecki. Autor m.in. takich książek jak „Cztery zachodnie staruchy. Reportaż o duchach i szamanach”, „Krasnojarsk zero” (nagroda im. Beaty Pawlak), „Głubinka. Reportaże z Polski” niedawno przetłumaczył opowieść o rosyjskich służbach specjalnych. Przygotowuje też książkę pt. „Krajobraz po odwilży”.

„Nocny wywiad z… krasnalem” (Oficyna Wydawnicza ATUT)) – tak nazywa się niezwykła książka Wojciecha Majczyka, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych, rodowitego wrocławianina, który przez lata fotografował wrocławskie murale i zaprezentował w książce „Street Art. & Poetry of Wrocław / Sztuka ulicy i poezja Wrocławia”. Tym razem nasz gość (godz 18.) złożył propozycję nie do odrzucenia „najmniejszym, ale najpopularniejszym” wrocławskim celebrytom - sesja zdjęciowa plus ekskluzywna wypowiedź przeznaczona do druku. Oprócz wspaniałych nocnych zdjęć krasnali, w książce jest mnóstwo interesujących opowieści o historii i współczesności Wrocławia.

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.