KGHM Zagłębie bezbramkowo zremisowało z Piastem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-03-16 19:55

Piłkarze KGHM Zagłębia chcieli odnieść drugie w tym roku zwycięstwo. Piast jednak pod wodzą Waldemara Fornalika spisuje się bardzo dobrze i zwłaszcza na własnym stadionie jest trudny do pokonania.

Pierwsi zaatakowali gospodarze. W 9. minucie strzelał Mateusz Szczepaniak, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Dwie minuty później swoją okazję miało KGHM Zagłębie, ale strzał głową Alana Czerwińskiego obronił Jakub Szmatuła.

Piast szukał swoich okazji. W 19. minucie strzelał Gerard Badia, ale uderzył niecelnie. Próbowali także Tom Hateley i Tomasz Jodłowiec, ale ich strzały mijały bramkę gości.

Zagłębie miało okazję w 37. minucie, kiedy to z 20. metrów uderzał Jakub Tosik, ale dobrą interwencją popisał się Szmatuła. Pierwszą połowę zakończył strzał Badii z rzutu wolnego, który obronił Dominik Hładun.

Na początku drugiej połowy - w 49. minucie na indywidualną akcję zdecydował się napastnik Zagłębia Jakub Mares, ale w ostatniej chwili został powstrzymany. Piast miał okazję w 57. minucie, ale Jodłowcowi zabrakło precyzji.

Więcej okazji mieli gospodarze, ale Hładun nie pozwolił pokonać się Michalowi Papadopulosowi i Joelowi Valencii. Lubinianie zaatakowali w 79. minucie, ale Mares niewiele się pomylił. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i mecz zakończył się remisem 0:0.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Piast: Jakub Szmatuła - Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Marcin Pietrowski - Gerard Badia (68' Joel Valencia), Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Sasa Zivec (81' Konstantin Vassiljev) - Karol Angielski (60' Michal Papadopulos), Mateusz Szczepaniak.

KGHM Zagłębie: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan - Alan Czerwiński, Jakub Tosik, Adam Matuszczyk, Filip Starzyński (68' Jarosław Kubicki), Sasa Balić (80' Łukasz Moneta) - Jakub Mares, Patryk Tuszyński (65' Bartłomiej Pawłowski).