Ślęza Wrocław pokonała w Gorzowie AZS

Robert Skrzyński | Utworzono: 2018-03-17 20:15

Koszykarki Ślęzy Wrocław odniosły kolejne zwycięstwo w ekstraklasie. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe AZS Gorzów 86:72.

Zespół Arkadiusza Rusina uzyskał przewagę w pierwszej kwarcie meczu, którą Ślęza wygrała 29:21. Ta przewaga pozwoliła wrocławskiej drużynie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie.

Pozostałe kwarty były zdecydowanie bardziej wyrównane, ale każda z nich zakończyła się zwycięstwem Ślęzy - odpowiednio 21:18, 16:14 i 20:19.

Wrocławianki imponowały skutecznością w rzutach za trzy punkty. W ten sposób aż 10 razy zdobyły punkty. Pięć udanych takich rzutów zanotowała Elena Dikeoulakou.

Ślęza wygrała ten mecz 86:72, a najwięcej punktów dla drużyny z Wrocławia zdobyły właśnie Dikeoulakou 19, a także Kourtney Treffers i Agnieszka Kaczmarczyk po 17 oraz Tijana Ajduković 16.