Najlepszy deblista świata wzmocni reprezentację

PP/PAP | Utworzono: 2018-03-28 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-03-28 19:30
A|A|A

fot. Facebook

Kubot, lider światowego rankingu deblistów, pierwotnie był w składzie biało-czerwonych na lutowy mecz ze Słowenią, ale ostatecznie nie pojechał z kolegami z kadry do Mariboru ze względu na problemy z nadgarstkiem. W porównaniu z meczem 1. rundy, wygranym przez Polaków 3:2, doszło do jednej zmiany - Kubot zastąpił Mateusza Kowalczyka. Powołani na spotkanie w Sopocie zostali także dwaj inni tenisiści z Dolnego Śląska: Hubert Hurkacz (178. w rankingu ATP) i Michał Przysiężny (1141.). W polskiej kadrze są ponadto: Kamil Majchrzak (221.) oraz Marcin Matkowski (47. w zestawieniu deblistów).

Skład na kwietniowy mecz podali także rywale. Zimbabwe reprezentować będą: Takanyi Garanganga (487.), Benjamin Lock (510.), Mark Chigaazira (1310.) oraz Mehluli Don Ayanda Sibanda (niesklasyfikowany ani w singlu, ani w deblu).

Dotychczas doszło do dwóch konfrontacji między tymi ekipami. W 1985 roku w Warszawie zespół z Afryki wygrał 3:2. Dwa lata później w Harare to biało-czerwoni wygrali w takim samym stosunku.

Zwycięzca meczu w Sopocie o awans na zaplecze elity powalczy we wrześniu z lepszym z pary Rumunia-Maroko.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama