Sztuka w RWK: galeria w galerii handlowej, nowoczesne muzeum, artbrut i malarstwo [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-03-31 13:26 | Zmodyfikowano: 2018-03-31 13:32
A|A|A


Galeria w centrum handlowym? W środowe popołudnie w Galerii Sztuki w Arkadach Wrocławskich odbyło się spotkanie połączone z aukcją charytatywną. Chwilę wcześniej o miejscu, artystach i wystawach opowiedziały Ewa Mizera i Liliana Chromińska.

Posłuchaj całej rozmowy:Nieco ponad tydzień temu zaprezentowane zostały założenia projektu nowoczesnego systemu ekspozycji z zastosowaniem najnowszych technologii prezentacji w Pawilonie Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej to dobry powód do rozmowy o nowoczesnym muzeum. Naszymi gośćmi były projektantka Agnieszka Sowa-Szenk i zastępca dyrektora Muzeum Narodowego dr Barbara Banaś.

Posłuchaj całej rozmowy:


Galeria ArtBrut i Pracownia Aktywizacji Społecznej i Kulturalnej od 2009 roku prezentuje sztukę i twórczość osób z niepełnosprawnością umysłową i z zaburzeniami psychicznymi. O tym co aktualnie dzieje się przy Ruskiej 46, o integracji społecznej i realizowaniu skutecznych form wsparcia i wystawie „Ja Człowiek" Andrzeja Niedźwieckiego rozmawiam z Rafałem Jęczmykiem.

Posłuchaj całej rozmowy: 


Kim jest Joanna Kaucz? Dlaczego sama sobie pozuje nago, dlaczego posługuje się tak realistyczną oczywistością tworząc złudę kolorowych, ładnych i miłych prac, żeby za chwile dotarła do nas wiadomość, że to, co widzimy, to nie do końca to, co mamy zobaczyć? O tym, w związku z nową wystawąmia ART GALLERY opowiadają Joanna Kaucz i Magellana Mielnicka.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama