Krzysztof Czeczot, Studio Matejka, Układ Formalny, Wyrok na miłość w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska | Utworzono: 2018-04-20 15:30 | Zmodyfikowano: 2018-04-20 15:30
A|A|A

Krzysztof Czeczot. Reżyser, dramaturg, aktor. Właśnie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym przygotowuje 'Panią Furię', spektakl wg sztuki (i powieści) Grażyny Plebanek, nagrodzonej w drugiej edycji Wrocławskiego Konkursu Dramaturgicznego Strefy Kontaktu. Premiera 19 maja. Krzysztof Czeczot to artysta uwielbiający radio (z wzajemnością), laureat nagród za słuchowiska (m.in. Prix Europa), pomysłodawca i twórca wielkiego projektu 'Biblia Audio - superprodukcja'. Można go także zobaczyć na dużym ekranie. W głośnym ostatnio filmie 'Twarz' pojawia się w obsadzie jako Biznesmen. Nas naturalnie najbardziej interesuje teatr.

'Wściekły człowiek. Wariacje w obronie gniewu' to najnowsza propozycja wrocławskiego Studia Matejka, działającego przy Instytucie Grotowskiego. Premierowe prezentacje od czwartku do soboty w Studiu na Grobli. Artystów interesują 'źródła gniewu, zrodzonego z lęku przed opresją'. Czy gniew może być/jest wartością? Jaką? Czy i co trzeba z nim zrobić? W naszym studiu reprezentanci Studia Matejka, międzynarodowego teatru-laboratorium, Matej Matejka (reżyser) Marek Gluziński (aktor, scenarzysta).

Teatr Układ Formalny zaprasza na swoisty festiwal swoich sztuk. Aż cztery będzie można zobaczyć od czwartku 26 kwietnia, w Sali Laboratorium i Studiu na Grobli. W ten sposób młody wrocławski zespół podsumowuje Program Podyplomowej Samoformacji Aktorskiej, organizowany przez Instytut Grotowskiego i Akademię Sztuk Teatralnych. O pożytkach (i trudnościach) płynących z samodzielności, o spektaklach i przyszłości rozmawiamy z Przemkiem Furdakiem, Grzegorze Grecasem i Melchiorem Torchałą.

Poza tym nasz Kulturalny Puls, w którym m.in. recenzowaliśmy ostatnią premierę Teatru Polskiego we Wrocławiu, czyli 'Braci Karamazow'.

Po 20:05 - tradycyjnie - Wieczór z Kulturą. Goście audycji to Janusz Dąbkiewicz i Lech Moliński, którzy od środy czekać będą na miłośników dokumentalnego kina w Świdnicy. Tam bowiem do niedzieli 11 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych. W programie dwa nurty konkursowe, sekcja Inni i wydarzenia towarzyszące (wystawy, debaty, spotkanie z Mariuszem Szczygłem).

W drugiej części programu Agata Kołakowska, wrocławska pisarka, autorka 12 książek. Najnowsza powieść nosi tytuł 'Wyrok na miłość', dzieje się we Wrocławiu, w sporej części w Teatrze Muzycznym Varietes, gdzie trwają próby do musicalu. Co ciekawe, do książki (będzie można wygrać egzemplarze z autografem) dołączona jest płyta z dwiema specjalnie napisanymi i nagranymi piosenkami (muzyka Łukasza Wójcika, śpiewa Ewa Szlempo) z tekstem Agaty Kołakowskiej.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, do usłyszenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama