Wrocław: W weekend Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2018-04-19 13:30
A|A|A

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, łącząc ze sobą tematyczny kongres i targi, strefę wystawienniczą oraz rekreację. Nie zabranie też spotkań z legendarnymi kolarzami, np. Bartoszem Huzarskim, założycielem działającej w Sobótce szkoły kolarskiej Huzar Bike Academy.

Impreza rozpocznie się w piątek, 20 kwietnia, otwarciem Rowerowego Forum Metropolitalnego. Różni przedstawiciele środowiska kolarskiego (również z Saksonii i Czech) oraz samorządowcy będą wtedy rozmawiali o rozwijaniu rowerowego oblicza Dolnego Śląska. Punkt kulminacyjny to podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej.

Następnie w festiwalowy weekend wszyscy goście będą mieli okazję do zapoznania się z szeroką ofertą sprzętu i akcesoriów rowerowych ponad 100 wystawców. Dostaną również szansę zajrzenia do Rowerowej Strefy Serwisowej, gdzie branżowi eksperci doradzą, co wymienić lub naprawić w dwóch kółkach.

W sobotę główną atrakcją będą zawody w hamowaniu na ostrym kole, wyścigi na cargo bike’ach i mecz w bike polo. Najmłodsze pociechy pokażą też, jak radzą sobie w zawodach na rowerkach biegowych. Jednocześnie odbędzie się branżowy kongres we współpracy z Uniwersytetem SWPS. W jego ramach w godz. 15.45-17.15 Bartosz Huzarski opowie o tym, czego redaktorzy sportowi i kolarze powinni uczyć się od siebie nawzajem na podstawie swoich doświadczeń komentatora telewizyjnego.

- Ja nauczyłem się od dziennikarzy radzenia sobie ze stresem podczas transmisji na żywo, a oni ode mnie w przerwach między wejściami czytania różnych sytuacji i niuansów wyścigu. Szczególnie zagrywek taktycznych stosowanych przez zawodników, pozwalających im wyjść na czołówkę – przybliża Huzarski.

Z kolei niedziela upłynie nam pod znakiem Bike Days, czyli pokazu filmów o tematyce rowerowej. W Strefie Podróży zostanie dodatkowo rozegrany finał konkursu na najciekawszą relację z podróży na dwóch kółkach. Natomiast o godz. 16 pod Halą Stulecia zaplanowano start niezwykle ambitnego Race Through Poland – jednoetapowego, samodzielnego wyścigu… po całym kraju. Zawodnicy muszą bez żadnego wsparcia przejechać – bagatela - 1200 km i wrócić na miejsce startu.

KROSS udostępni do testowania w hali wzdłuż specjalnie urządzonej pętli najnowocześniejsze rowery elektryczne.

– Chcemy pokazać gościom festiwalu przede wszystkim górskie i trekkingowe eBike’i, oparte na nowoczesnym systemie Shimano Steps. Pozwala on na przejechanie ponad 100 km na jednym ładowaniu baterii. Taka technologia na Zachodzie stanowi już normę i w Polsce ma szansę się przyjąć. W dodatku zaprezentujemy też tradycyjne modele trekkingowe – wyjaśnia Bartosz Idczak.

Wstęp na festiwal jest otwarty dla wszystkich chętnych. Wszelkie informacje na temat imprezy i cały program znajdziemy na stronie www.festiwalrowerowy.eu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama