Dwóch kierowców zatrzymanych jednej nocy przez legnicką drogówkę

z materiałów policji | Utworzono: 2018-04-23 16:30
A|A|A

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy patrolując ulicę Kwiatową na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka. Po chwili okazało się, że 28-latek kierował pod wpływem narkotyków. Kierowcę przewieziono do szpitala celem pobrania krwi do dalszych badań.

W innej sytuacji kilka godzin później policjanci zatrzymali przy ulicy Korczaka w Legnicy kierowcę opla, który na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Po chwili okazał się co było powodem takiego zachowania się 20-latka. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Za swoją nieodpowiedzialną jazdę obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów za jazdę pod wpływem środków odurzających lub w stanie nietrzeźwości kierowca może być pozbawiony wolności nawet do 2 lata i mieć orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama