Jazz nad Odrą: Weezdob Collective jazzową indywidualnością roku

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-04-29 10:30
A|A|A

Podczas przesłuchań każdy z dziewięciu finalistów zaprezentował około 20-minutowy program. Jury w składzie: Paweł Brodowski, Paweł Kaczmarczyk, Dariusz Oleszkiewicz, Tomasz Szachowski oraz Piotr Wojtasik przyznało główną nagrodę konkursu zespołowi Weezdob Collective. Weezdob Collective to fuzja pięciu muzycznych indywidualności, która zaowocowała stworzeniem spójnego i oryginalnego kolektywu improwizatorów i kompozytorów. Zwycięzca otrzyma 25 tysięcy złotych – nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza – a także, od redakcji Jazz Forum, możliwość udziału w sesji reklamowo-promocyjnej o wartości 3 tysięcy złotych, która ukaże się na łamach magazynu w wydaniu tradycyjnym i internetowym. Podczas przesłuchania grupa w składzie: Kacper Smoliński (harmonijka), Kuba Marciniak (saksofon tenorowy), Piotr Scholz (gitara), Damian Kostka (kontrabas) i Adam Zagórski (perkusja) zaprezentowała trzy własne kompozycje: „Back at Lizard’s Canteen”, „Hermoso Lugar” i „Galactic Collision”.

II nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w wysokości 8 000 złotych otrzymał The Cuban Latin Jazz w składzie: Taras Bakovskyi (saksofon), Roland Abreu Krzysztofiak (kontrabas), Paweł Kukuła (fortepian) i Dominik Jaske (perkusja). Trzecia lokata oraz nagroda ufundowana przez Związek Artystów i Wykonawców Stoart w wysokości 5 000 złotych trafiła zaś do grupy Extradition Quintet w składzie: Piotr Szlempo (trąbka), Marcin Janek (saksofon), Dominik Kisiel (fortepian), Piotr Szajrych (kontrabas) i Maksymilian Kreft (perkusja).

Jak co roku, komisja przyznała także nagrody dodatkowe. Nagrodę specjalną dla największej indywidualności konkursu – zegarek ORIS Dexter Gordon Limited Edition, o wartości 7690 zł, ufundowaną przez Wyłącznego Dystrybutora Marki ORIS na Polskę – otrzymał Kacper Smoliński ze zwycięskiego Weezdob Collective. Zaproszenie na ufundowane przez Organizatora międzynarodowe warsztaty jazzowe „New York Jazz Masters” trafiły do Maksymiliana Krefta – perkusisty z zespołu Extradition Quintet, najmłodszego uczestnika tegorocznego konkursu. Nagrodą specjalną ufundowaną przez Villa Cotonina – voucher na weekend dla dwóch osób w hotelu Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju – wyróżniony został Krzysztof Baranowski, gitarzysta i kontrabasista.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama