Sztuka w RWK: nowe wystawy w MWW, BWA, Muzeum Architektury i Galerii Miejskiej [POSŁUCHAJ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-05-11 10:42 | Zmodyfikowano: 2018-05-15 15:27
A|A|A


Od piątku 11 maja w Muzeum Współczesnym Wrocław oglądać można wystawę zbiorową "Szczurołap". Tytuł odsyła nas do filmowego dokumentu z 1986 roku. Film ówcześnie odczytywany był jako metafora systematycznego inwigilowania opozycyjnego podziemia przez służby bezpieczeństwa. Zaproszeni wskazują aktualne stany graniczne, napięcia i lęki, opowiadając o relacjach międzyludzkich i konsekwencji podejmowanych decyzji. W temat wprowadzają nas kurator Piotr Lisowski oraz artyści Irmina Rusicka i Tytus Szabelski.


 


BWA Awangarda od soboty 19 maja "Salon Wzornictwa" Tomasza Opani - artysty i sportowca, który dzięki temu połączeniu rozpoznaje sztukę w codzienności, zna wartość rzemiosła, samo-ograniczania się oraz marzeń. Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Opanią oraz kuratorką prof. Anna Markowską.


 


A od 11 maja w Muzeum Architektury "Leon Tarasewicz" - przekrojowa ekspozycja jednego z najlepiej rozpoznawalnych polskich artystów współczesnych. Z Leonem Tarasewiczem miałem okazję spotkać się w połowie długiego weekendu, kiedy pracował nad wystawą. Rozmawialiśmy o tym co zobaczymy w przestrzeniach dawnego klasztoru bernardyńskiego i malarstwie w ogóle.


 

Wystawa "Pięć panien roztropnych i jeden mężczyzna lekkomyślny" od piątku 11 maja w Galerii Miejskiej. Tytuł odnosi się do przypowieści z Ewangelii św. Mateusza. Na wystawie prezentowane będą prace pięciu młodych malarek oraz nestora polskiego performensu Zbigniewa Warpechowskiego. Nasze studio odwiedzili jedna z artystek Marcelina Groń i kurator Mirosław Jasiński.Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama