Czy były wojskowy prokurator oczyści polskie stadiony? (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2009-01-08 19:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Na zdjęciu Wojciech Petkowicz (Fot. Dominik Panek/Radio Wrocław)

Po spotkaniu odpowiadał na pytania dziennikarzy. Mówił m.in., że nie zgadza się z tym, co mówi nowy prezes PZPN Grzegorz Lato i uważa, że za korupcję należy karać także kluby. Zaznaczał też, że nie będzie automatycznie zawieszał wszystkich osób, które usłyszą zarzuty korupcji (mecze w ekstraklasie prowadzi dwóch podejrzanych o korupcję sędziów, a w klubach gra kilkunastu piłkarzy, którzy mieli się zrzucać na łapówki).

Dziennikarze zadawali mu wiele trudnych pytań, pierwsze dotyczyło nowej polityki karania za łapówkarstwo:

Z przedstawicielem PZPN rozmawiał przez prawie trzy godziny naczelnik wydziału do zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Edward Zalewski po spotkaniu mówił, że ma nadzieję na współpracę z nowym rzecznikiem dyscyplinarnym. Śledczy nie ma wątpliwości, że wszyscy podejrzani o korupcję powinni być zawieszani w obowiązkach, a winni surowo karani także przez PZPN:

Ostatnie wydarzenia dotyczące afery korupcyjnej w polskim futbolu komentował dla Radia Wrocław Artur Brzozowski dziennikarz sportowy "Gazety Wyborczej Wrocław":

W czasie kilkuletniego śledztwa w sprawie korupcji w polskim futbolu zarzuty postawiono około 190 osobom, 17 już skazano, proces kolejnych 17 trwa od roku. W korupcję mogło byc zamieszanych nawet ponad 50 klubów pierwszej, drugiej i trzeciej ligi.

REKLAMA
Dźwięki
Nagranie Radia Wrocław
Nagranie Radia Wrocław
Nagranie Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama