RW Kultura: Modrzejewska po sezonie, Dziwaczki w Avignon, zbliża się Brave Festiwal, Wakacje z Duchami w Wojnowicach

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-06-12 20:00 | Zmodyfikowano: 2018-06-12 20:00
A|A|A

bravefestival.pl

Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. To był ważny sezon u Modrzejewskiej, jubileuszowy, zakończony Maratonem Teatralnym, ale też sezon z finansowymi uszczupleniami. Podsumowujemy to, co było i wyglądamy w przyszłość. W studiu także Zuza Motorniuk, aktorka, reżyserka słuchowiska dla dzieci, stworzonego przez legnickich artystów pt. Wilk i jeż -prywatni detektywi. TU do posłuchania.

'Dziwaczki' to spektakl zaprezentowany premierowo w ramach Nurtu Off tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Twórcy (twórczynie) zostali zaproszeni na zbliżający się festiwal w Avignon. Mają zagrać 11 razy w offowym nurcie najbardziej prestiżowego teatralnego festiwalu świata. W studiu reżyserka Natasza Sołtanowicz i aktorka Malwina Brych.

Lato w teatrze to program Instytutu Raszewskiego. W tym roku dotację na jedno z przedsięwzięć otrzymało Stowarzyszenie K.O.T., które zorganizuje dzieciom i młodzieży 2 wakacyjne tygodnie w Wojnowicach, we współpracy z Kolegium Europy Wschodniej. O tym, co przygotowali Aneta Młyńska-Wójcik i wiceszef kolegium Laurynas Vaiciunas.

Grzegorz Bral, szef Teatru Pieśń Kozła, twórca Brave Festiwalu. Najnowsza edycja wydarzenia, któremu towarzyszymy od lat odbywać się będzie od 13 do 22 lipca pod hasłem 'Widzialni / Niewidzialni'. Twarz festiwalu jest młody buddyjski mnich z klasztoru Thimphu w Bhutanie. Kogo zobaczymy podczas tegorocznego Brave'u? Dowiemy się od naszego gościa.

Zapraszają Magda Piekarska i Grzegorz Chojnowski. Powtórka w wersji audio w środę od 9:00.

Do usłyszenia w DAB+ i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama