Jakub Ćwiek, Magdalena Knedler z premierowymi powieściami i bestsellery z wrocławskich bibliotek

Bartosz Synowiec, Jacek Antczak | Utworzono: 2018-06-21 09:34 | Zmodyfikowano: 2018-06-21 09:36
A|A|A

Tuż po godz. 16 naszym gościem będzie felietonista, podróżnik, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, scenariuszy, a przede wszystkim… 23 książek. Jakub Ćwiek przyjeżdża do Wrocławia by spotkać się z czytelnikami (o godz. 18 w Empiku Renomie) przy okazji premiery najnowszej – zatytułowanej „Stróże” (Wydawnictwo SQN), której akcja rozpoczyna się na… wrocławskim Nadoodrzu. Niedawno ukazała także – i narobiła zamieszania - jego kolejna popkulturowo, (a tym razem nawet pop patriotyczna) powieść o polskim superbohaterze: „Zawisza Czarny”. Jakub Ćwiek, najbardziej znany ze stworzenia uniwersum „Kłamcy” i cyklu powieści o „Chłopcach”, był m.in. dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Wydawca zapewnia, że tym, którzy znają i lubią „Kłamcę”, „Stróże” sprawią, że polubią go jeszcze bardziej, a Ci, którzy w ogóle nie znają twórczości tego pisarza, będą mieli świetną okazję, by zacząć właśnie od tej książki.

O godz. 16.45 rozpoczynamy cykl spotkań ze znakomitymi wrocławskimi bibliotekarzami. którzy będą polecać Wam książki – nowości, bestsellery, albo te, które sami lubią najbardziej oraz zapraszać słuchaczy na najciekawsze wydarzenia organizowane we wrocławskich bibliotekach. Dziś naszym gościem będzie Marzena Karwowska, bibliotekarka w filii 57 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki i koordynatorką festiwalu Równoleżnik Zero. Nasz gość uwielbia kryminały, dobre reportaże i książki o tematyce podróżniczej. Jest na bieżąco z nowościami i trendami czytelniczymi, a uważając, że dzień bez książki to dzień stracony czyta jedną… dziennie.

O godz. 17.45 odwiedzi nas Magdalena Knedler. Wrocławska autorka kilkunastu książek i laureatka Emocji – Nagrody Radia Kultura w roku 2017 tym razem w rozmowie o premierowej powieści „Twarz Grety di Biase”. Akcja tej, jak zwykle u Magdy Knedler, wielogatunkowej opowieści o miłości, pasji i sztuce (i zagadce zaszyfrowanej w obrazach) rozgrywa się m.in. w galerii na wrocławskim Rynku.

W dzisiejszym programie przedstawimy też nominacje do Nagrody Emocje 2018 w kategorii literatura. Rozstrzygnięcie za tydzień.

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00 (powtórka piątek 9.00 -12.00), Jacek Antczak, Bartosz Synowiec

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama