EMOCJE w kategorii sztuki wizualne dla Alicji i Mariusza Jodko oraz nowe wystawy we wrocławskich galeriach [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-06-28 14:55 | Zmodyfikowano: 2018-06-28 15:11


Zaczęliśmy od wręczenia naszej nagrody - EMOCJI- w kategorii sztuka. To wyróżnienie Radia Wrocław Kultura przyznawane co roku od początku istnienia naszej stacji, czyli teraz po raz trzeci. W kategorii sztuki wizualne zwyciężyli Alicja i Mariusz Jodko od 30 lat prowadzący Galerię Entropia. "Za wysoki poziom prezentacji sztuki i dar animowania środowiska artystycznego wokół Wielkiej-Niewielkiej galerii, gdzie sztuka ciągle bywa mało oczywista i zawsze warta uwagi".

Posłuchaj całej rozmowy:W piątek w BWA SiC! rozpoczyna się wystawa "Ucieczka po chwile samotności" o której opowiadały artystka Marzena Krzemińska-Baluch oraz kuratorka Beata Bartecka.

Posłuchaj całej rozmowy:Do 7 lipca w Galerii FOTO-GEN oglądać można prace Zdzisława Pacholskiego które wyraziście odnoszą się do problemów percepcji wizualnej i wiarygodności medium fotografii. O "Niedowidzeniach" mówił kurator Adam Sobota.

Posłuchaj całej rozmowy:Od piątku w Galerii Miejskiej "Toksyczny Lizak". O malarstwie, grafice, obiektach ceramicznych oraz realizacjach wykonanych ze szkła i stali, ale przede wszystkim o niezgodzie na pewne wątki rzeczywistości przed porozmawiałem z Małgorzatą ET BER Warlikowską.

Posłuchaj całej rozmowy:A na koniec "Nietota" czyli realizacje malarskie, wideo, obiekty i instalacje odwołujące się do wizualnych aspektów praktyk hermetycznych i mistycznych, które od piątku oglądać będzie można na piątym poziomie Muzeum Współczesnym Wrocław. W temat wprowadzali nas artysta Paweł Baśnik i kurator Łukasz Huculak.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.