Nagroda Emocji dla Piotra Załuskiego oraz początek Miesiąca Spotkań Autorskich w Radiu Wrocław Kultura (Wideo)

Łukasz Śmigiel, Jacek Antczak | Utworzono: 2018-07-02 22:39 | Zmodyfikowano: 2018-07-02 00:00
Nagroda Emocji dla Piotra Załuskiego oraz początek Miesiąca Spotkań Autorskich w Radiu Wrocław Kultura (Wideo) -

Zaczęliśmy od wręczenia naszej nagrody - Emocji - w kategorii LITERATURA. To wyróżnienie Radia Wrocław Kultura przyznawane co roku od początku istnienia naszej stacji, czyli teraz po raz trzeci. Tym razem nagrodę otrzymał Piotr Załuski - autor 'Natchnionych, czyli kronik z czasów romantycznych' (Atut), imponującej, erudycyjnej wędrówki po Europie burzliwej epoki i jej romantykach. 

W ostatniej godzinie Olga Chrebor i Tomek Grabiński opowiadali o Miesiącu Spotkań Autorskich, który odbywa się równolegle w dwóch czeskich miastach – Brnie i Ostrawie, słowackich Koszycach, we Lwowie na Ukrainie oraz we Wrocławiu. W Festiwalu udział weźmie ponad 60 pisarzy. W tym roku gościem honorowym festiwalu jest Turcja. Do Wrocławia przyjedzie łącznie 31 twórców literatury tureckiej. Będą to poeci, powieściopisarze, noweliści i dramaturdzy, wśród nich m. in.: Nedim Gursel, Oya Baydar, Ozgur Mumcu, Sebnem Isiguzel, Murat Ozyasar, Gaye Boralioglu, Tarik Tufan, Iskender Pala.

Z czytelnikami spotkają się m.in. także Olga Tokarczuk, Wioletta Grzegorzewska, Marcin Wroński, Ziemowit Szczerek, Paweł Sołtys, Krzysztof Varga, Katarzyna Boni, Jacek Inglot czy Mariusz Czubaj. Pełny program MSA znaleźć można pod adresem: www.msa.wroclaw.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.