Toń z Martą Kisiel, herbatka z Agnieszką Gil i po cichu z Gonca Özmen [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2018-07-07 09:18 | Zmodyfikowano: 2018-07-07 09:29
A|A|A

Przesiąknięta krwią i chciwością historia z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem w tle. Rodzinne tajemnice i groza zdecydowanie nie z tego świata. A wszystko to w thrillerze zatytułowanym „Toń”. Tak nazywa się najnowsza powieść Marty Kisiel, wrocławskiej pisarki i tłumaczki, która odwiedziła nasze studio.

Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury opowiedziała nam o najnowszych imprezach, projektach i propozycjach WDK oraz zaprosiła pisarzy do naboru do rezydencji literackiej.

W ostatnim programie odwiedziła nas również Gonca Özmen, turecka poetka, której talent dostrzeżono już gdy była nastolatką. Otrzymała za swoje tomiki poetyckie m.in. prestiżową Nagrodę Yaşara Nabi Nayıra oraz Nagrodę Berny Morana. W radiu towarzyszyła jej turkolożka i tłumaczka Agnieszka Ayşen Kaim. Obie Panie będzie można było spotkać we Wrocławiu w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich.

Agnieszka Gil to wrocławska blogerka literacka oraz pisarka książek dla młodzieży („Dziki szczaw”) i dla dorosłych („Układ nerwowy”). Porozmawialiśmy m.in. o powieści obyczajowej „Herbata z jaśminem”, którą w formie audiobooka będziemy prezentować od poniedziałku na antenie Radia Wrocław Kultura.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama