Całodobowe ambulatorium na Dobrzyńskiej już przyjmuje pacjentów

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2018-07-10 08:03 | Zmodyfikowano: 2018-07-10 08:04
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Od rana pacjenci zgłaszają się do nowej siedziby wrocławskiego ambulatorium chirurgicznego. Placówka działająca od kilkudziesięciu lat w kompleksie medycznym przy Traugutta funkcjonuje teraz w przychodni specjalistycznej przy ulicy Dobrzyńskiej. Pogotowie informuje o nowym miejscu udzielania pomocy, ale nie wszyscy wiedzieli o tej przeprowadzce:

Ambulatorium działa na trzecim pietrze, od wejścia widać informacje na ten temat. W czterech pokojach są lekarze, gabinet zabiegowy i gipsownia. Na tym samym piętrze jest też pracownia RTG. 

Przełom ws. ambulatorium przy Traugutta we Wrocławiu

Planowana na sierpień przeprowadzka z Traugutta na Dobrzyńską została przyśpieszona po tym jak w starym miejscu nie można już było korzystać z aparatu rentgenowskiego. Pacjenci musieli na zdjęcia jeździć karetką i wracać do lekarza.

Do tego placówka przestała przyjmować wieczorami i w nocy. Teraz - całodobowo, 7 dni w tygodniu - wszystko jest już na miejscu. Na trzecim piętrze przychodni przy Dobrzyńskiej jest gabinet zabiegowy i rentgen. Załoga jest ta sama co na Traugutta.

POSŁUCHAJ: Ambulatorium przy Traugutta we Wrocławiu działa "na pół gwizdka"


 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama