Sztuka w RW Kultura: o wystawach w BWA Awangarda, Muzeum Miejskim, FOTO-GENIE, CK Zamek i Muzeum Architektury [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-07-11 18:48 | Zmodyfikowano: 2018-07-11 18:57
A|A|A


Rozpoczynająca się w piątek w BWA Awangarda wystawa "Widmo Brockenu" poświęcona jest motywowi gór w sztuce współczesnej. Jakie są dziś relacje człowieka z naturą i jak na przestrzeni najnowszej historii kształtowały one kulturę materialną? Między innymi o tym rozmawiałem z kuratorką Alicją Klimczak-Dobrzaniecką.

Posłuchaj całej rozmowy:Ewa Pluta
mówiła o Gertrud Staats, którą uznaje się ją z najwybitniejszą malarkę śląską przełomu XIX i XX wieku. Artystka całe życie poświeciła sztuce, osiągając sukces w świecie zdominowanym przez mężczyzn. "Mistrzyni śląskiego pejzażu" w Muzeum Miejskim Wrocławia, to pierwsza retrospektywna wystawa tej malarki.

Posłuchaj całej rozmowy:Także w piątek, w Galerii FOTO-GEN, w ramach Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury, rozpoczyna się jedna z największych prezentacji współczesnej fotografii gruzińskiej. O "Fragmentach Gruzji. Wystawa współczesnej fotografii gruzińskiej" rozmawiałem z kuratorem Iraklim Dzneladze.

Posłuchaj całej rozmowy:Jak powstał pierwszy miecz? Czym władali Rzymianie a czym Barbarzyńcy? Co szczególnego było w mieczu Rolanda i jak wyglądał prawdziwy Ekskalibur? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie na wystawie "Miecze Europy" w Centrum Kultury Zamek, na którą zapraszała Agnieszka Jamroszczak.

Posłuchaj całej rozmowy:A na koniec "Architektura optymizmu. Fenomen Kowna, 1918 - 1940". O obiektach architektonicznych, stanowiących odzwierciedlenie politycznego, społecznego, ekonomicznego i kulturalnego optymizmu, charakterystycznego dla stolic państw europejskich, które zyskały niepodległość po I wojnie światowej mówi Jolanta Gromadzka z Muzeum Architektury we Wrocławiu.


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama