Arkadiusz Woźniak odchodzi z Zagłębia Lubin

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-08-17 17:50
A|A|A

fot. zaglebie.com

Arkadiusz Woźniak jest wychowankiem Zagłębia Lubin. W zespole "Miedziowych" wystąpił łącznie 221 razy, zdobył 35 bramek i zaliczył 22 asysty. W dolnośląskich klubie grał w zasadzie nieprzerwanie od początku kariery aż do teraz. Wyjątkiem było krótkie wypożyczenie do I-ligowego wówczas Górnika Łęczna. Na Lubelszczyźnie Woźniak wystąpił w 15 meczach, zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę.

Z Zagłębiem Woźniak zdobył mistrzostwo I ligi, brązowy medal rozgrywek Ekstraklasy oraz grając w zespole z Lubina zadebiutował w reprezentacji Polski (towarzyskie spotkanie z Bośnią i Hercegowiną).

W rozgrywkach 2018/2019 28-letni piłkarz nie był pierwszym wyborem trenera Mariusza Lewandowskiego i nie zagrał dla „Miedziowych” ani razu.

- W czerwcu przedłużyliśmy z Arkiem kontrakt, licząc na to, że podejmie rywalizacje i w zbliżającym się sezonie będzie ważnym elementem naszego zespołu. Po czterech spotkaniach w lidze zawodnik zdecydował jednak, że chce odejść do innego klubu. Bardzo szanujemy wkład tego piłkarza w historię Zagłębia, zostawił w nim bardzo wiele serca. Decyzję o akceptacji oferty GKS-u podjęliśmy ze względu na to, by nie blokować rozwoju wychowanka. Kontrakt, który został zawarty w czerwcu, podpisaliśmy na korzystnych dla klubu warunkach, zaś jeśli chodzi o ofertę GKS-u, jest to transfer gotówkowy, dodatkowo zagwarantowaliśmy sobie odpowiednie korzyści w przyszłości, więc o tym, że będziemy stratni nie ma w ogóle mowy. Dziękujemy Arkowi Woźniakowi za jego wkład w rozwój KGHM Zagłębia Lubin – powiedział Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama