Prokuratura chce umorzyć postępowanie przeciwko kobiecie podejrzanej o zabójstwo córki

el | Utworzono: 2018-08-18 19:18 | Zmodyfikowano: 2018-08-18 19:19
A|A|A

O zakończeniu śledztwa przeciwko Katarzynie G. poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn. Ze względu na niepoczytalność kobiety podejrzanej o zabójstwo swojej 4-letniej córki, prokuratura złożyła wniosek do sądu o umorzenie postępowania wobec niej - przekazała prokurator. Jednocześnie prokuratura wniosła o zastosowanie wobec G. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia jej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Do wydarzeń będących przedmiotem śledztwa doszło w maju tego roku w Głogowie. G. wraz z 4-letnią córką gościła w mieszkaniu swoje kuzynki. Kobieta podczas kąpieli córki podtopiła dziecko, a następnie zadała mu nożem ranę ciętą szyi – podała prokuratura. Dziecko zmarło kilka dni później w szpitalu.

G. w trackie śledztwa została zbadania przez dwóch biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii. "W wydanej na tej podstawie opinii biegli ci rozpoznali w trakcie czynu u Katarzyny G. ostre zaburzenia psychotyczne, w związku z czym zdaniem tych biegłych (…) G. miała zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i zniesioną zdolność do pokierowania swoim postępowaniem" - podała prok. Tkaczyszyn.

Katarzyna G. nie była dotychczas karna

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama