Hubert Hurkacz odpadł w ćwierćfinale challengera ATP w Genui

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-08 07:01

To było spotkanie 109. z 121. tenisistą w światowym rankingu. Wyżej notowany Polak pewnie wygrał pierwszego seta 6:1. Potrzebował do tego zaledwie 29 minuty i przełamywał Włocha w drugim i szóstym gemie.

Druga partia potoczyła się po myśli Lorenzo Sonego. Hubert Hurkacz miał szansę przełamać rywala już w pierwszym gemie. Zamiast tego sam przegrał podanie w czwartym i nie był w stanie odrobić strat przegrywając 3:6.

Trzeci set zaczął się źle dla Hurkacza, który przegrał swoje podanie na 0:1. Zaraz doprowadził jednak do remisu 2:2. W dwunastym gemie nasz tenisista miał dwie piłki meczowe, ale Włoch zdołał się wybronić i doprowadzić do tie-breaka. W nim reprezentant gospodarzy grał już siłą rozpędu obejmując prowadzenie 4:0, którego nie oddał już do końca i wygrał tę część meczu 7:1 i awansował do półfinału.

Hubert Hurkacz - Lorenzo Sonego 6:1, 3:6, 6:7 (1)