PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni

RW | Utworzono: 2018-10-05 10:12 | Zmodyfikowano: 2018-10-05 10:14
PGE Energia Ciepła zaprasza na Dni Otwarte elektrociepłowni i elektrowni -

W sobotę 6 października, należące do PGE Energia Ciepła elektrociepłownie w Gdańsku, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Krakowie oraz elektrownia w Rybniku otworzą dla mieszkańców swoje drzwi. Jest to wyjątkowa okazja, aby z bliska zobaczyć jak powstaje ciepło i energia elektryczna oraz poznać tajniki pracy energetyka.

Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest pokazanie mieszkańcom jak pracują elektrociepłownie i elektrownia - infrastruktura o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. 6 października na zwiedzających będą czekać przewodnicy, pracownicy PGE, którzy opowiedzą o procesie produkcyjnym elektrociepłowni i elektrowni, pokażą nowoczesne instalacje oczyszczania spalin, z których wydobywa się para wodna, wytłumaczą czym jest wysokosprawna kogeneracja i jak można zdalnie sterować siecią ciepłowniczą.

Oprócz zwiedzania z przewodnikiem goście będą mogli skorzystać w każdej lokalizacji z szeregu atrakcji, od warsztatów ekologicznych, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, po pokazy ratownictwa medycznego i eksperymenty chemiczne.

Tegoroczne Dni Otwarte w zakładach PGE Energia Ciepła odbywają się pod patronatem medialnym Polskiego Radia.

- Dni Otwarte PGE Energia Ciepła to dla nas ważne wydarzenie oraz doskonała okazja, aby pokazać mieszkańcom naszą infrastrukturę produkcyjną oraz inwestycje w nowoczesne instalacje prośrodowiskowe. Chcemy być dla wszystkich interesariuszy, w tym lokalnych społeczności, firmą otwartą, bezpieczną i godną zaufania, której działalność wpływa na atrakcyjność regionów, w których jesteśmy obecni - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

6 października zapraszamy na Dni Otwarte do elektrowni PGE Energia Ciepła w Rybniku, elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku, Krakowie, a także do elektrociepłowni PGE Toruń, elektrociepłowni Wrocław należącej do Kogeneracji i do elektrociepłowni Zielona Góra. 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.