Sztuka w RW Kultura: dowiedz się co nowego we wrocławskich muzeach i galeriach (oraz na podwórku) [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2018-10-05 16:37 | Zmodyfikowano: 2018-10-05 16:52


Zaczęliśmy od nowej ekspozycji w Muzeum Etnograficznym O pracach wrocławskiego kowala Ryszarda Mazura powstałych w latach 2016–2018, mówił Jacek Bohdanowicz, kurator wystawy "Piękno duszy metalu".

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W weekend odbędzie się druga edycja festiwalu druku NACISK. Tym razem na zagadnienie "brandingu" spojrzymy oczami ekspertów różnych branż, a wrocławską premierę będzie miała wystawa "Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce". W temat wprowadzali nas Katarzyna Gardiasz, Dorota Przybylska i Paweł Mildner.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W piątkowy wieczór dowiemy się kto został laureatem VIII Przeglądu Młodej Sztuki "Świeża Krew" organizowanego przez Galerię Socato. O laureatach z poprzednich lat, pracach absolwentów kierunków artystycznych polskich uczelni wyższych  i jurorach rozmawiałem z Karoliną Jaklewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Galerii MD_S trwa wystawa "W linii prostej" na której swoje prace z zakresu malarstwa na płótnie oraz szkła artystycznego prezentują Sylwia Owczarek i Adam Włodarczyk.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Po prawie sześćdziesięciu latach prace Henry’ego Moore’a - jednego z najważniejszych rzeźbiarzy XX wieku - ponownie prezentowane są we Wrocławiu. O wystawie "Moc natury. Henry Moore w Polsce", którą oglądać można w Pawilonie Czterech Kopuł opowiadała Barbara Banaś.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.