1/8 finału PZP: Zagłębie przegrało z Byasen

| Utworzono: 2010-02-08 01:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Zespół Bożeny Karkut nie był faworytem starcia z drużyną z Norwegii. Różnicę w umiejętnościach było widać od początku meczu. Byasen szybko objęło kilkubramkowe prowadzenie i bezpiecznie kontrolowało wynik spotkania. Po kilku minutach było już 4:1, a po kwadransie 10:7.

W bramce Zagłębia bardzo dobrze radziła sobie Natalia Tsvirko, dlatego lubinianki nie pozwoliły bardziej odskoczyć rywalkom. Szkoda tylko, że same miały problem z wykańczaniem akcji. Do przerwy Byasen prowadziło 17:14.

W drugiej połowie Zagłębie rzuciło się do odrabiania strat. W 45 minucie było już tylko 21:22, ale kolejne proste błędy i straty lubinianek sprawiły, że Norweżki znów powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 30:26.