„Niekrólewska wyprawa" - debiut literacki wrocławskiego studenta, już niebawem w sprzedaży

RW | Utworzono: 2018-10-15 09:59
A|A|A

Krzysztof Pławecki jest studentem piątego roku prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Kilka miesięcy temu napisał bajkę i za namową najbliższych zdecydował się ją wydać. O początkach jego przygody z „Niekrólewską wyprawą” oraz dalszych planach informowaliśmy już na początku czerwca, a wywiad znajduje się tutaj. 

Premiera książki już niedługo, bo 15 października. Warto jednak zastanowić się, dlaczego książka wrocławskiego studenta cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim bajka jest napisana w całości 16-zgłoskowym wierszem, co na rynku literatury jest dużą rzadkością. Umiejętnie wykonany i plastyczny dobór słów tworzy miłą dla ucha rytmikę. Dodatkowo tekst wyróżnia bogactwo językowe i zastosowana stylistyka. Tworzenie tego rodzaju utworów jest sztuką samą w sobie, właśnie ze względu na trudność techniczną.

Bajka jest nie tylko ciekawa i zabawna, ale zawiera również uniwersalne przesłanie, które udało się autorowi umiejętnie wpleść w fabułę. Główny bohater – król Jan - wyrusza w podróż, do której nie jest w zasadzie w ogóle przygotowany. Ma jednak cel – musi zdobyć tajemniczą księgę. Władca jest stary, ociężały i nieporadny, co w zestawieniu z trudem wyprawy skutkuje wieloma zabawnymi, chociaż nie tylko, sytuacjami.

Tekst dopełniają ilustracje autorstwa Katarzyny Winkler, studentki Politechniki Wrocławskiej. Młoda ilustratorka bardzo umiejętnie wkomponowała obrazy do tekstu, oddając przy tym klimat bajki.

Autor zdecydował się również na nagranie audiobook’a, a do współpracy zaprosił Wojciecha Stagenalskiego.

Pisarz zdecydował się samodzielnie zarządzać całym procesem publikacji książki. A co za tym idzie, nie współpracuje przy tym z żadnym wydawnictwem (tzw. self-publishing). Sam znajduje osoby chętne do współpracy, organizuje promocje, sprzedaż i wysyłkę. Z tego powodu, książkę będzie można nabyć głównie poprzez stronę internetową oraz na spotkaniach autorskich.

Tak unikalna pozycja z pewnością trafi do serc czytelników w każdym wieku.
Więcej informacji w temacie książki i możliwości jej kupna znajduje się TUTAJ na  oraz na facebookowym profilu autora.

Przedsprzedaż książki trwa do 13 października, a w jej ramach każda książka oferowana jest w atrakcyjnej cenie oraz zawiera własnoręczny podpis autora.


Wiek czytelnika: 5+
Ilość stron: 56
Premiera: 15.10.2018 r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama