Spacery czeskimi śladami po Wrocławiu

Marcin Obłoza | Utworzono: 2018-10-19 08:35 | Zmodyfikowano: 2018-10-19 08:43
Spacery czeskimi śladami po Wrocławiu - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Grupa nieformalna Ano Tak zaprasza na niecodzienne spacery po Wrocławiu. W ciągu pięciu kolejnych niedziel, przewodniczy, naukowcy i pasjonaci opowiedzą o czeskich śladach w stolicy Dolnego Śląska.

Bywa, że mieszkając tu od dziecka, wrocławianie nie zdają sobie sprawy, co znajduje się w ich najbliższym otoczeniu – mówi Natálie Raclavská, założycielka portalu Květ Evropy:

Chętni będą mogli między innymi poznać historię czeskiego naukowca, Jana Evangelisty Purkyniego, który pracował w stolicy Dolnego Śląska. – Mieszkał tu przez prawie 30 lat – wyjaśnia Bogna Piter z grupy Ano Tak:

Zapraszamy zarówno osoby związane z kulturą czeską, jak i wrocławian, którzy chcą dowiedzieć się czegoś nowego o swoim mieście – mówi Magdalena Zjawin z grupy Ano Tak, organizującej spacery:

Pierwszy z serii czeskich spacerów w niedzielę o godzinie 13:00. Pierwsza z wycieczek, będzie jako jedyna w języku czeskim i wyruszy spod pomnika Jana XXIII przy ul. Świętego Marcina. W kolejne niedziele m.in. wyjazd do zamku Książąt Oleśnickich.

Spacerować czeskimi śladami po Wrocławiu będzie można do końca listopada. 
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.