Sutryk wygrywa w pierwszej turze? Wrocław bez oficjalnych wyników [WYBORY NA ŻYWO]

Radio Wrocław | dwie | Utworzono: 2018-10-22 05:57 | Zmodyfikowano: 2018-10-22 06:00
Sutryk wygrywa w pierwszej turze? Wrocław bez oficjalnych wyników [WYBORY NA ŻYWO] - Jacek Sutryk (fot.Piotr Czyszkowski)
Jacek Sutryk (fot.Piotr Czyszkowski)

21:30

Piotr Roman już oficjalnie prezydentem Bolesławca. Jest on prezydentem od 2002 roku. Roman wygrał w pierwszej turze, zdobywając ponad 60 % głosów.

19:30 

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na konferencji, że nie ustalono jeszcze wyników wyborów do żadnego z 16 sejmików. Zakończono jednak już pracę w województwie opolskim. Tam jest to już tylko kwestia sprawdzenia i ogłoszenia wyników do sejmiku województwa. 

18:30

Również w pierwszej turze, jeszcze według nieoficjalnych wyników, wygrał z dużym poparciem w Bolesławcu Piotr Roman. Jest on prezydentem od 2002 roku. Mówił w Radiu Wrocław, co mogło wpłynąć na wybór mieszkańców:

17:40

Już oficjalnie. Urzędujący prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wygrał wybory w pierwszej turze, uzyskując rekordowe w skali kraju 84,49% poparcia. Komitet Szełemeja zdobył również 80% mandatów w Radzie Miejskiej Wałbrzycha. Oficjalne dane podała Państwowa Komisja Wyborcza. 

17:30

Brak kilku protokołów z obwodowych komisji wyborczych oraz poprawki, które komisje obwodowe muszą zrobić w kilkunastu innych, to główne przyczyny tego, że w poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza nie poda wyników wyborów na prezydenta Wrocławia. Miłosz Chwalibóg, przewodniczący komisji, pytany, czy jest szansa, że wynik wyborów na prezydenta Wrocławia i do Rady Miejskiej Wrocławia, zostanie poddany jeszcze w poniedziałek, powiedział, że „na pewno to się nie uda”.

16:15

Dotychczasowy prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wygrał wybory w I turze, zdobywając ponad 80 procent głosów. Według nieoficjalnych informacji poparcie dla niego mogło wynieść nawet 85 procent i byłby to na razie rekord w Polsce. Roman Szełemej w Radiu Wrocław dziękował mieszkańcom Wałbrzycha:

16:00

Wójta wybiorą w drugiej turze i być może drugi raz będą głosować na... tamtejszych radnych. W Kostomłotach być może trzeba będzie powtórzyć wybory do rady. Jak powiedziała naszej reporterce Katarzyna Chmielewska, przewodnicząca tamtejszej gminnej komisji wyborczej, wszystko przez pomyłkę w jednym z okręgów:

Żeby tak się stało musi być złożony protest wyborczy. Wójt Kostomłotów zostanie wybrany 4 listopada w drugiej turze. O głosy walczyć będą Janina Gawlik i Mariusz Żałobniak.

15:30

Do wyborców w powiecie wałbrzyskim pomału docierają informacje o wynikach głosowania do samorządów, choć liczby  na razie pochodzą z protokołów poszczególnych komisji i są częściowe oraz nieoficjalne.

Bez zmian pozostają włodarze gmin w Walimiu (Adam Hausman, 77% poparcia), Starych Bogaczowicach (Mirosław Lech, 1152 głosy, przeciwnicy 630, 152, 107), Jedlinie-Zdroju (Leszek Orpel, 58% poparcia) Strzegomiu (Zbigniew Suchyta, z większości komisji prawie 8 tys. głosów), Ząbkowicach Śląskich (Marcin Orzeszek, 75% poparcia) w Głuszycy (Roman Głód 84% poparcia) w Czarnym Borze (wójt Adam Górecki 1694 głosy, kontrkandydat 588) oraz w Świdnicy (Beata Moskal Słaniewska, 70% poparcia).

Do urn za dwa tygodnie pójdą natomiast mieszkańcy Mieroszowa, Boguszowa-Gorc, Szczawna-Zdroju i Świebodzic.

Oficjalne wyniki wyborów w regionie wałbrzyskim będą znane prawdopodobnie dopiero wieczorem - poinformowała dyrektorka delegatury Krajowego Biura Wyborczego Joanna Kazanowicz.

14:45 

Klaruje się sytuacja, jeżeli chodzi o wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów na Dolnym Śląsku. Wiemy już, gdzie wybory rozstrzygnęły się w pierwszej turze, a gdzie będzie potrzebna dogrywka. W wyborach na prezydenta Wrocławia policzono już głosy z 308 z 309 komisji. Jacek Sutryk, kandydat Koalicji Obywatelskiej, ma poparcie 50,32% wyborców. Czekamy jeszcze na oficjalne wyniki. 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Oficjalne wyniki na Dolnym Śląsku [AKTUALIZACJA]

Tu wyborcy na Dolnym Śląsku ponownie oddadzą swój głos [LISTA]

Ipsos: PiS wygrało wybory do sejmików w 9 województwach, Koalicja Obywatelska w 7 województwach

14:00

Będzie druga tura wyborów na burmistrza Milicza. Obecnie piastujący to stanowisko Piotr Lech z Komitetu Ziemia Milicka zwyciężył w pierwszej turze ze swoimi oponentami, ale zdobył zbyt mało głosów, by bez  powtórnego głosowania otrzymać fotel włodarza miasta na kolejną kadencję. Według danych miejskiej komisji wyborczej, Piotr Lech otrzymał ponad 41 procent głosów mieszkańców, co jak mówi jest lepszym wynikiem, niż zakładał:

W drugiej turze 4 listopada burmistrz Piotr Lech zmierzy się z kandydatką niezależną Dorotą Folmer, która liczy na poparcie od innych kandydatów - Pawła Wybierały oraz Andrzeja Nestoruka:

Druga tura wyborów samorządowych czeka także między innymi mieszkańców Wołowa, czy Brzegu Dolnego a także Lądka Zdroju oraz Legnicy, gdzie żaden z kandydatów nie przekroczył progu 50 procentowego poparcia wyborców.

13:55 

70 procent do 30 procent - burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa zwyciężył ze swoją kontrkandydatką Anną Morawiecką w pierwszej turze wyborów samorządowych. Poparło go ponad 50 procent głosujących mieszkańców, a więc dogrywka 4 listopada nie będzie potrzebna. Urzędujący burmistrz cieszy się z takiego wyniku, choć nie ukrywa, że się go spodziewał:

Drugiej tury wyborów samorządowych nie będzie także między innymi w Prusicach, gdzie zwyciężył obecny włodarz miasta - Igor Banderowicz, a także w Trzebnicy, gdzie około 60 procent głosów otrzymał obecny burmistrz Marek Długozima.

11:47

Jednak Jacek Sutryk w pierwszej turze. To już praktycznie przesądzone. Według informacji Radia Wrocław, po zliczeniu głosów z 308 z 309 komisji kandydat Koalicji Obywatelskiej ma poparcie 50,32% wyborców. Pozostała ostatnia komisja, która jednak nie powinna radykalnie zmienić wyniku.

11:39

Wciąż największą niewiadomą jest sejmik województwa i ewentualna koalicja. Z naszych informacji wynika, że układ sil może wyglądać następująco: PiS 14 mandatów, KO 12 Bezpartyjni Samorządowcy 7 mandatów, 2 mandaty trafią do komitetu Rafała Dutkiewicza a jeden do PSL. Przypomnijmy, że do rządzenia potrzebnych jest 19 mandatów. Dlatego, żeby rządzić, PiS musi wejść w koalicję, a pierwszym wyborem będą najprawdopodobniej Bezpartyjni samorządowcy.

11:11

Średnio prawie dwie godziny trwa przekazanie głosów przeliczonych po wyjęciu z urny do Miejskiej Komisji Wyborczej w Bolesławcu. W tamtejszym ratuszu reprezentanci obwodowych zespołów od wielu godzin czekają w kolejce. Marcin Barczak, z tamtejszej obwodowej komisji nr 11 pierwszy raz próbował przekazać protokoły kilka minut po czwartej.

- Będziemy trzeci raz podchodzić. Chodzi o błędy. Nie byliśmy szkoleni, że każdy błąd musimy osobno opisać. My opisaliśmy całą sytuację, która zaszła. Tam chodziło o to, że byłą jedna karta za dużo. Mieliśmy dwie komisje obok siebie ktoś z "osiemnastki" wrzucił i wrzucił nam.

Pełnomocnicy Miejskiej Komisji Wyborczej przyznają, że wrzucanie kart do urn w sąsiadujących obwodach w tych wyborach nie było incydentalne. W szkołach i przedszkolach, gdzie zlokalizowane były po dwie lub trzy komisje wyborcy często korzystali z tych urn, przed którymi były najmniejsze kolejki. Każdy z takich głosów - zgodnie z prawem - jest nieważny.

10:45

Jak przebiegało głosowanie w Trzebnicy? Rozmawiamy z Karolem Idzikiem, przewodniczącym miejskiej komisji wyborczej w Trzebnicy:

10:42

Oficjalne wyniki na Dolnym Śląsku [AKTUALIZACJA]

10:08

Trwa liczenia głosów w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 153 , która mieściła się w zespole Szkolno Przedszkolnym przy ulicy Gałczyńskiego 8 we Wrocławiu. Opóźnienie w przeglądaniu kart do głosowania nie wpłynęło na lekcje w szkol , które odbywają się normalnie. - Komisja nadal pracuje - mówi jej przewodniczący Piotr Figiel.

Po podpisaniu protokołów wyniki głosowania z tej komisji zostaną przekazane Delegatury krajowego biura wyborczego we Wrocławiu.

10:00

W Wołowie, gdzie obecny burmistrz Dariusz Chmura z Koalicji Obywatelskiej rywalizował z - Łukaszem Ciołkiem z PiS-u oraz z niezależnym kandydatem Pawłem Czarnym, możliwa jest druga tura. Jak mówi sekretarz gminy Anna Brodziak-Cisak - na razie wciąż brakuje jednak protokołów z jednego dużego obwodu.

Podobnie sytuacja o 9 wyglądała w Starostwie w Wołowie, gdzie liczone są głosy w wyborach do rady powiatu i Sejmiku Województwa - mówi Cezary Rytwiński z komisji.

Możliwe, że najwcześniej w tym rejonie województwa rywalizacja rozstrzygnie się w Wińsku, gdzie szczątkowe wyniki wczorajszego głosowania wskazują na to, że obecna wójt Jolanta Krysowata zwyciężyła w walce o reelekcję i nie potrzeba będzie drugiej tury.

09:56

We Wrocławiu podliczono dane z 30% lokali wyborczych. Jacek Sutryk prowadzi z wynikiem 49,5% poparcia. Sondaż dawał mu wynik ponad 50% - nadal nie jest zatem jasne ,czy będzie druga tura wyborów.

09:48

Debata Polityczna Radia Wrocław: Krajobraz po wyborach

09:27

68% poparcia dla burmistrza Nowej Rudy - Tomasza Kilińskiego. To nieoficjalne dane z godziny 9.00. Tym samym burmistrz zwycięży w I turze. Komisje nie zakończyły jeszcze pracy. Trwa liczenie pozostałych głosów, w tym głosów do rady.

08:20

Mamy nieoficjalne informacje z Obornik Śląskich, gdzie na burmistrza startuje obecnie urzędujący Arkadiusz Poprawa oraz Anna Morawiecka, siostra premiera. Ze wstępnych wyników z czterech komisji obwodowych wynika, że na tę chwilę wygrywa obecnie urzędujący Arkadiusz Poprawa.

08:18

Michał Wincenty Kołaciński z PiS obecny burmistrz Oleśnicy traci poparcie wyborców. Według nieoficjalnych informacji przegrywa z Janem Bronsiem, byłym burmistrzem tego miasta, który startował z własnego komitetu ale był popierany przez Platformę Obywatelską.

08:11

Nadal nieoficjalne i cząstkowe wyniki z wyborów samorządowych w powiecie wałbrzyskim. W Boguszowie Gorcach prawdopodobnie dojdzie do drugiej tury głosowania miedzy Sylwią Dąbrowską a Jackiem Cichurą. Podobnie w Szczawnie Zdroju: dotychczasowy burmistrz Marek Fedoruk nie zdobył decydującej przewagi i za dwa tygodnie zmierzy się prawdopodobnie z Arkadiuszem Czocherem.

08:00

W Wałbrzychu podliczono 58 komisji na 62: Roman Szelemej 84,60% I. Zyska 13,02%, B. Czupryn 1,44%, Ł. Mikołajczyk 0,94%. W Dzierżoniowie podliczono 5 z 23 komisji. Poparcie dla urzędującego Burmistrza - Dariusza Kucharskiego wynosi 69%. W Pieszycach frekwencja 51,8%, podliczono wstępnie 3 z 7 obwodów.

07:44

Pierwszych cząstkowych, oficjalnych wyników można spodziewać się dopiero wieczorem. Jak powiedziano nam w miejskiej komisji wyborczej we Wrocławiu, w protokołach pojawiło się sporo błędów, dlatego dokumenty trzeba odsyłać do komisji.

07:31

We Wrocławiu w Miejskiej Komisji Wyborczej ponad 60 protokołów z 309. W Miejskiej Komisji Wyborczej we Wrocławiu trwa liczenie głosów w wyborach na prezydenta stolicy Dolnego Śląska; do tej pory do komisji spłynęło niespełna 60 protokołów z obwodowych komisji wyborczych, których w mieście jest 309 – dowiedziała się PAP.

Według sondażu Ipsos wybory w pierwszej turze we Wrocławiu wygrał Jacek Sutryk z poparciem 50,1 proc. Drugie miejsce z poparciem 27,8 zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy – posłanka PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

W innych miastach prezydenckich na Dolnym Śląsku, miejskie komisje wyborcze również nie zakończyły jeszcze pracy. Na przykład w Świdnicy do komisji wpłynęło zaledwie kilka protokołów z 25 obwodów. W Wałbrzychu to już ponad połowa z 62. Podobnie jest w Legnicy. W Głogowie zaś 10 na 36.

07:00

NIEOFICJALNIE:

W Głogowie ponad 60% głosów zdobył ubiegający się o reelekcję Rafael Rokaszewicz. Drugi wynik w Głogowie należy do Przemysława Bożka - około 30%. To oznacza, że w Głogowie drugiej tury wyborów prezydenckich nie będzie. Podobnie jak w Lubinie, gdzie od 16 lat rządzi Robert Raczyński z Bezpartyjnych Samorządowców - ponad 60%.

W Legnicy obecny prezydent Tadeusz Krzakowski, członek SLD, zdobył 43,5% i zmierzy się w drugiej turze z Jarosławem Rabczenką z Koalicji Obywatelskiej (28%). Trzeci wynik w mieście należy do
Arkadiusza Baranowskiego z Prawa i Sprawiedliwości (22%).

W Miłkowicach, około 70% poparcia dla obecnego włodarza, Edwarda Stachury, zatem bez zmian. W Jaworze też - z danych, które jeszcze spływają - mocne prowadzenie Emiliana Bery - bez II tury. Złotoryja. Tam trzy osoby mocno walczą o drugą turę. Nieoficjalne wyniki są minimalnie różne między Robertem Pawłowskim, a Ireneuszem Żurawskim. Dlatego może się zdarzyć wszystko. Nie wiadomo, kto ostatecznie wejdzie z Barbarą Zwierzyńską–Doskocz do drugiej tury.

W Złotoryi szykuje się powtórka z wyborów. W jednej z komisji wczoraj od rana wyborcy głosowali na kartach, które powinny być wydawane w zupełnie innym okręgu.

06:53

We Wrocławiu oficjalnie nic nie wiadomo. Protokoły dopiero zaczynają spływać do miejskiej komisji wyborczej. Do godziny 3 nad ranem było tylko kilka protokołów, przed godziną 6 niecałe 50 na 308 komisji. W lokalu wyborczym przy ulicy Kuźniczej dokumenty zostały zapakowane i czekają na odbiór.

Przewodnicząca komisji obwodowej nr 2 we Wrocławiu Teresa Błaszków:

w komisji obwodowej nr 2 przy Kuźniczej zagłosowało 50 procent uprawnionych.

06:50

Najwcześniej jutro mogą być znane całościowe wyniki wyborów samorządowych - tak kilkanaście minut temu zapowiadał Wiesław Kozielewicz zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. Według danych z godziny 6 rano, komisje terytorialne zweryfikowały ponad 23,5 tysiąca protokołów na 116 tys. w skali kraju.

Jak mówi Kozielewicz, jutrzejszy termin nie jest wiążący, bo może się okazać, że wynik uda się podać np. dopiero w czwartek.

06:40

Niezwykle ciekawie zapowiada się bój o dolnośląski sejmik. Według sondażowych, ogólnopolski wyników w naszym regionie wygrało PiS, przed Koalicją Obywatelską i PSL-em.

06:34

 

 

 

06:30

Trwa pierwsza konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. PKW podała właśnie, że trwa liczenie głosów - na razie jest na wstępnym etapie. Do Komisji dotarło 23,5 tysiąca zweryfikowanych protokołów z komisji obwodowych na 116 tysięcy wszystkich.

PKW podaje, że nie było wielu zdarzeń, które zakłócały przebieg wyborów - incydentów w całym kraju odnotowano podobną liczbę jak w wyborach 4 lata temu:
- Niszczenie kart, wyniesienie, czyli przestępstwa przeciwko dokumentom - odnotowano 17;

- Korupcja wyborcza, czyli korzyść majątkowa za oddanie głosu - też w 17 przypadkach;

- Agitacja wyborcza - rozklejanie plakatów, uszkadzanie plakatów - kilkadziesiąt przypadków.

Zbiorcze wyniki wyborów - poznamy we wtorek lub środę.

06:00

W Legnicy ze wstępnych symulacji wynika, że dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej obecny prezydent Tadeusz Krzakowski i Jarosławem Rabczenko. Szefowa sztabu Tadeusza Krzakowskiego, Jadwiga Zienkiewicz, przyznaje, że będą walczyć tak jak cztery lata temu.

Cztery lata temu w drugiej turze znalazł się właśnie Rabczenko, który przyznał, że ma już plan na dogrywkę, ale niczego nie zamierza jeszcze zdradzać.

05:59

Liczenie głosów we Wrocławiu potrwa i to długo. Jak powiedział nam Miłosz Chwalibóg, przewodniczący miejskiej komisji wyborczej, z ponad 300 komisji obwodowych, protokoły przekazała dopiero co 7.

Raporty komisji obwodowych - jak mówi Chwalibóg - są bardzo często odsyłane do poprawki. Jest w nich mnóstwo błędów, brakuje pieczęci i podpisów. Liczenie głosów potrwa w mieście wiele godzin.

05:57

W Wałbrzychu spłynęły już informacje z około połowy komisji i według wstępnych danych, dotychczasowy prezydent Roman Szełemej osiągnął wynik ponad 85,11% głosów, a to oznacza reelekcję, a także prawdopodobnie na tę chwile najlepszy wynik w Polsce.

W Dzierżoniowie obecny burmistrz Dariusz Kucharski, według informacji z części obwodów, osiąga poparcie 70%.

Nieźle radzi sobie także obecny włodarz Kłodzka. Jak udało się nam dowiedzieć, Michał Piszko zwycięży w pierwszej turze z wynikiem wynoszącym nieoficjalnie 68%.

Wstępne dane z Bielawy wskazują na drugą turę. Najwyższą liczbę głosów osiąga tam Andrzej Hordyj, a tuż za nim obecny burmistrz Piotr Łyżwa.

W Nowej Rudzie, w pierwszej turze zwycięża obecny burmistrz Tomasz Kiliński.

Bez zmian może się obyć także w Pieszycach, gdzie prym wiedzie obecna burmistrz Dorota Konieczna Enozel.

Reklama

Komentarze (23)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~hej2018-10-24 09:00:56 z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Radio Wrocław nie lubi Sutryka? na zdjęciu ma głupkowaty uśmiech ?
~////2018-10-23 01:43:45 z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Radio Wrocław, wspierane reklamą MPK po ponad 200 tysięcy złotych ogłosiło zwycięstwo Sutryka. Można poznać oficjalne wyniki wyborów ponad dobę po wyborach?
~Edie2018-10-23 00:13:51 z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Dalej nie ma wyników?
~mareks2018-10-22 23:45:39 z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
no to dalej dupkiewicz u koryta i będziemy płacić grube miliony na kopaczy i temu podobne głupie "inwestycje"
~rozbawiony2018-10-22 22:23:12 z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
Cieszy mnie skowyt skretyniałych prawaków. Prawaków, bo prawicowcami to wy nie jesteście. Wynik wyborów nie pasi i skowyt . Ten skowyt to miód na moje skołatane serce.
~bej2018-10-22 21:20:14 z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
na wp pl można przeczytać o kolosalnych kredytach elekta. No to wiadomo jaka będzie plan pięcioletni dla Wrocławia, długi, długi i hulanka. Jestem od niedawna wrocławianinem i szkoda mi mojego miasta ...
~breslauer2018-10-22 22:25:37 z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
-1
Wracaj do swej rodzinnej wsi.
~żaba2018-10-22 19:31:01 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
we Wrocławiu Polacy muszą płacić za wszystko ukraińcy mają taki socjal że Wroclawianie mogą tylko pomarzyć
~żaba2018-10-22 19:27:16 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
żyd żydowi żydem
~randolph2018-10-22 22:16:24 z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
-2
A baran baranowi baranem.
~Yelow banana2018-10-22 15:54:03 z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Wałbrzych to lemingrad! Wystarczy ciepła woda w kranie, kolorowa fasada z długiem dla prawnuków. Brawo!!
~Boba Fett2018-10-22 15:45:50 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Dalej bez zmian, "niedasię", nie potrafimy inaczej jak tylko "z partią i za partię". Demokracja nie jest dla Polaków i Wrocławian... No ale cóż wymagać, jak większość to fani Sławomira i Kajry.
~Rexxxxx2018-10-22 22:24:13 z adresu IP: (5.174.xxx.xxx)
0
Ale ból dupy , co nie ?
~Andre2018-10-22 15:19:52 z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Teraz jak będę przyjeżdżał do Wrocławia to wezme ze sobą sierp i młot
~wrocławianin2018-10-22 14:50:45 z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Jak widać dzięki agresywnej (i pewnie kosztownej) kampanii wyborczej można wypromować człowieka (Sutryka), o którym rok temu nikt nie słyszał.
~Boba Fett2018-10-22 15:48:35 z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
4
Ciekawi mnie czy wystarczy spółek miejskich, żeby wszystkim koalicjantom podziękować...
~sda2018-10-22 13:31:10 z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
czyli we wrocłąwiu dalej Dutkiewicz.....żadnych zmian
~TAURUS2018-10-22 10:18:11 z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Szkoda tylko, że nie radzi sobie z kamarylą, która go osaczyła. Poza tym wspaniały człowiek, zarówno, jako lekarz jak i prezydent miasta. Należy mu się nie w 85 ale w 100%%. Życzę dalszych sukcesów.
~trzezwy2018-10-22 12:53:47 z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
-1
Ale tu komentarz do Wałbrzycha(Szełemej) nie Wrocławia (Sutryk).
~???2018-10-22 11:59:02 z adresu IP: (80.55.xxx.xxx)
2
Panie jaki to z niego lekarz? Przecież to zwykły socjolog dla którego nie ma pracy po takim kierunku i nic po za tym. Starego układu ciąg dalszy.
~Dolnoślązak2018-10-22 08:53:18 z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
To najlepszy prezydent od lat. Wałbrzych ma cholerne szczęście. Gratulacje.
~Wch2018-10-22 06:45:12 z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Walbrzych jest dumny, ze Pan Szelemej ponownie zostanie Prezydentem!!! BRAWO PANIE PREZYDENCIE !!!!
~prezydent2018-10-22 14:12:20 z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
-1