Radio Wrocław Kultura: Spólnota, Spektrum, słynna Campi, w Capitolu o Polsce, jesień w Entropii i muzeum teatru

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-10-31 17:00 | Zmodyfikowano: 2018-10-31 17:00

Teatr Układ Formalny i nowa sztuka. SPÓLNOTA przeniesie nas do 1928 roku, lat Krzywickiej i Boya, ale czy na pewno i tylko tam? Reżyseruje Marta Streker, w obsadzie: Wiktoria Czubaszek, Karolina Micuła, Agata Obłąkowska, Przemek Furdak, Adam M.Pietrzak, Igor Kujawski. Premiera 3-4.11 w CH Zajezdnia we Wrocławiu. U nas reprezentacja spólnoty.

Konrad Imiela i Bartosz Picher. W Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu nowa propozycja: monodram (a może triodram) wg monologu Henryka Jamrozika ze wsi Kałkowskie. Niby o wodzie, a przecież o Polsce.

W Muzeum Teatru ruszyła rezydencja artystyczna aktorki i reżyserki Anny Zubrzycki (Fundacja Voices). Zaplanowane są warsztaty, debata, prezentacja spektaklu Igi Rodowicz DZIADY (polsko-japońskie, inspirowane przedstawieniem Grotowskiego sprzed lat). Adresatem idealnym przedsięwzięcia pod nazwą BŁAŹNICE.POCZĄTEK są kobiety. Anna Zubrzycki opowiada nam o wszystkim.

Słynną kiedyś w Europie i nieznaną dziś śpiewaczkę Antoninę Campi staramy się przypominać od czasu do czasu za sprawą dwojga wrocławian. Tak będzie i tym razem. Ewa Vesin i Mateusz Wiśniewski, którzy organizują w Lublinie konkurs wokalny im. Antoniny Campi wrócili z konferencji naukowej poświęconej patronce. Dowiemy się zatem czegoś nowego o nadwornej śpiewaczce króla Stanisława Augusta.

Wieczór z Kulturą. Alicja i Mariusz Jodkowie z wrocławskiej Entropii o jesiennych wydarzeniach roku ciągle jubileuszowego dla znakomitej galerii (przypominamy: to laureaci Emocji Radia Wrocław Kultura).

Oraz Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej, organizującej kolejną edycję Spektrum, czyli Świdnickiego Festiwalu Filmowego.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.