Znamy zwycięzców Wrocławskich Nagród Teatralnej i Muzycznej

Grzegorz Chojnowski, GN | Utworzono: 2018-12-03 20:31 | Zmodyfikowano: 2018-12-03 20:32

Na gali w Narodowym Forum Muzyki najważniejszy laur wrocławskiej kultury w kategorii Muzyka Poważna zdobyła Hanna Sosnowska, solistka Opery Wrocławskiej za "pamiętne role w różnorodnym repertuarze". Obok sopranistki nominowani byli Jarosław Thiel z Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Agnieszka Franków-Żelazny (szefowa Chóru NFM) i twórcy spektaklu "Via Crucis" w Operze Wrocławskiej:


W kategorii Muzyka rozrywkowa cieszyli się członkowie grupy Micromusic, nagrodzeni za album "Tak mi się nie chce" (wygrali z projektem JazzBlaster, Igorem Boxxem i Bogusławem Klimsą). Wyjątkowo zakończyło się rozstrzygnięcie w dziedzinie Teatru. Po raz pierwszy w historii wrocławskiej nagrody jurorzy przyznali laur ex aequo: Alicji Morawskiej-Rubczak, reżyserce spektaklu "Dżungla" we Wrocławskim Teatrze Lalek oraz Sebastianowi Majewskiemu, który wyreżyserował autorski tekst "Postać dnia" w Teatrze Polskim w Podziemiu:


"Postać dnia" to przedstawienie inspirowane osobą Igora Przegrodzkiego, legendarnego aktora nie tylko wrocławskich teatrów. W piątek będzie ta sztuka zamykać 16 edycję wałbrzyskich Fanaberii w Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego. Pozostali nominowani w kategorii Teatr, to aktorka Wrocławskiego Teatru Współczesnego Anna Kieca i Joanna Gerigk - reżyserka "Cafe Panique" Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.