Królowe wyzwolenia, porwanie papieża, nowe książki Bieruta, pantomima na Widoku (WIDEO z Radio Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-01-23 11:59 | Zmodyfikowano: 2019-01-23 12:04
A|A|A

Agnieszka Wolny-Hamkało - autorka tekstu i choreografka Magdalena Marcinkowska. Tematem spektakl "Wyzwolenie: królowe". Premiera przedstawienia inspirowanego legendarnym dziełem Stanisławem Wyspiańskiego już w najbliższy piątek w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Kilkanaście dni po 150. urodzinach jednego z naszych niewątpliwych wieszczów. Jak odnajdzie się jego świat w naszym dwutysięcznym?

Agnieszka Charkot z Wrocławskiego Teatru Pantomimy, który podczas zbliżających się ferii we współpracy z Centrum Sztuki Wro proponuje bezpłatne warsztaty. Spotkanie sztuk wizualnych i teatru ruchu adresowane jest do młodzieży w wieku 10-14 lat. Hasło: Poruszony widok (przy ul. Widok znajduje się siedziba Wro Art Centre).

Paweł Okoński (być może nie solo) - aktor i reżyser, współzałożyciel i współdyrektor Wrocławskiego Teatru Komedia. Pokazywana przedpremierowo sztuka Joao Bethencourta 'Dzień, w którym porwano papieża' zyskała popularność w prawie 50 krajach. To pierwsza (chyba) koprodukcja wrocławsko-toruńsko-sobócka. Fikcyjny papież Albert IV (być może pierwowzorem był Jan XXIII) zostaje porwany przez pewnego żydowskiego taksówkarza Sama Leibowitza. Rzecz dzieje się w Nowym Jorku.

A poza wizytami gości nasz Kulturalny Puls, w którym wspomnienie o zmarłym niespodziewanie Romanie Kołakowskim.

[Tę część powtarzamy w środę od 9:00.]

Wieczór z Kulturą, którego gościem Jacek Bierut, wrocławski poeta, prozaik, eseista i wydawca. Dziś prawie w każdej roli. Bo ostatnio ukazały się dwie książki autorskie: czwarty już tom poetycki 'Kocia wiara' oraz pierwsza książka eseistyczna pt. 'Przesieka'. Ale Jacek Bierut opowie też o nowych pozycjach Wydawnictwa J, m.in. przekładach amerykańskich poetów pióra Jacka Gutorowa czy 'Eseju podróżnym' Andrzeja Niewiadomskiego'. Oraz tajemniczej Psiej książce - bez tytułu, autora nieznanego.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama