Turów awansował do półfinału Pucharu Polski

| Utworzono: 2010-01-20 21:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz skończył się tak naprawdę zanim na dobre się rozpoczął. Turów już po kilku minutach prowadził 15:5, a pierwszą kwartę wygrał 30:11 i właściwie losy rywalizacji były rozstrzygnięte.

Andrej Urlep postanowił dać odpocząć podstawowym graczom i na parkiecie szybko pojawili się rezerwowi. Najlepiej otrzymane minuty wykorzystali Michał Chyliński i Chris Johnson. Amerykanin, dla którego był to długo oczekiwany debiut przed publicznością w Zgorzelcu zdominował rywalizację na tablicach i popisał się kilkoma efektownymi akcjami.

Turów grał na luzie i spokojnie kontrolował wynik meczu. Ostatecznie gładko i pewnie wygrał z Basketem 99:70.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 99:70 (30:11, 20:17, 28:19, 21:23)

PGE Turów Zgorzelec: M. Chyliński 21, C. Johnson 15, K. Wysocki 13, R. Witka 9, B. Bochno 8, T. Thompson 8, J. Gray 7, K. Roszyk 7, M. Wright 6, A. Wójcik, B. Wallace 1

PBG Basket Poznań: S. Ocokoljić 13, Z. Białek 13, U. Duvnjak 11, J. Maye 10, A. Cirić 8, N. Misanović, A. Waczyński 5, R. Tomaszek 4, W. Szawarski 1, H. Radke 0