Mały Tadek rusza śladami Tadeusza

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-02-08 10:46 | Zmodyfikowano: 2019-02-15 13:44
A|A|A

fot. materiały prasowe

Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza w podróż śladami słynnego Naczelnika. W książce pt. Mały Tadek rusza śladami Tadeusza. Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki znajdziecie opowiadanie pt. Piknik pod Kopcem, którego bohaterowie: Jasiek, Tadek i Anielka zaproszą historycznego bohatera do swojej podwórkowej drużyny piłkarskiej.

Następnie wyruszycie szlakiem kościuszkowskich pamiątek, które odpowiedzą Wam na wiele ważnych pytań, m.in.: czy Tadek nosił w szkole mundurek? Czym zajmował się po szkole? Dlaczego zamiast zostać np. ogrodnikiem zbuntował się przeciwko królowi? Niektóre zagadki czytelnicy rozwiążą sami odwiedzając miejsca związane z Tadeuszem Kościuszką i wykonując zadania z Rodzinnej Tadkowej gry terenowej. Chętni mogą podzielić się swoimi odkryciami i wziąć udział w konkursie.
Czego współczesne dzieciaki mogą nauczyć się od bohatera sprzed ponad dwustu lat, który nie znał smaku czekolady, nigdy nie jechał samochodem, nie korzystał z telefonu ani komputera? Przeczytajcie z dziećmi naszą książkę… i dajcie się zaskoczyć pomnikowemu bohaterowi! – zachęca Marta Mleczko, autorka książki i Prezes Fundacji „Trasa dla Bobasa”.

Książka jest publikacją bezpłatną, dystrybuowaną przez wydawcę oraz partnerskie instytucje: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Komitet Kopca Kościuszki w Krakowie i centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Opracowanie i druk książki zostały sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację PZU. Książka będzie dostępna również w formie e-book i audiobook na stronie www.trasadlabobasa.pl/kosciuszko.

Mały Tadek rusza śladami Tadeusza. Rodzinny przewodnik po miejscach i zabytkach związanych z postacią Tadeusza Kościuszki
Tekst: Marta Mleczko
Ilustracje: Bernadetta Całużyńska
Wydawca: Fundacja „Trasa dla Bobasa”
Data premiery książki: styczeń 2019r.
Publikacja wersji e-book i audiobook: wiosna 2019r.
Dystrybucja bezpłatna 2019-2020r.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama