Jednostronne derby - Zagłębie lepsze od Miedzi

Robert Radczak, BT | Utworzono: 2019-02-17 18:18 | Zmodyfikowano: 2019-02-17 18:18

Na derbowe spotkanie z Miedzią trener Zagłębia dokonał tylko zmiany bramkarza, zastępując Konrada Forenca Dominikiem Hładunem. Za to opiekun legniczan dokonał aż czterech korekt w składzie, desygnując do gry m.in. Grzegorza Bartczaka, Adriana Purzyckiego, Bożo Musę i Joana Romana. Zmiany w ekipie gości nie przełożyły się na poprawę gry i - tak jak w poprzednim meczu z Jagiellonią – legniczanie pierwszego gola stracili już w 15 min. Filip Starzyński z rzutu wolnego uderzył na bramkę, Anton Kanibołocki wypuścił piłkę z rąk wprost pod nogi wbiegającego Bartłomieja Pawłowskiego, który – mimo asysty Henrika Ojamy – trafił do siatki. Dwie minuty później było już 2:0, gdy po ataku Damjana Bohara piłkę do własnej siatki skierował pechowo interweniujący Aleksandar Milijković. Znokautowani legniczanie do przerwy nie byli w stanie zaskoczyć obrony Zagłębia, które pewnie kontrolowało grę.

Po zmianie stron Miedź ruszyła do odrabiania strat, ale w pierwszym kwadransie II połowy groźniej było przed bramką Kanibołockiego, który w 52 min. efektowną paradą zbił piłkę po strzale Filipa Jagiełły, a w 57 min. dwa razy zablokował uderzenia Bohara. Z kolei w 70 min. bramkarza gości wyręczył słupek, od którego odbiła się piłka po strzale Patryka Tuszyńskiego. W 82 min. kolejny kuriozalny błąd popełnił bramkarz Miedzi, który po odgwizdaniu spalonego chciał szybko wznowić grę, ale posłał piłkę pod nogi Filipa Jagiełły, a ten strzałem od słupka ustalił wynik na 3:0.

Niestety, piłkarskie święto w Lubinie zepsuli pseudokibice obu drużyn, którzy prześcigali się w obelżywych przyśpiewkach.

KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0 (2:0)

Gole: 1:0 Bartłomiej Pawłowski (15), 2:0 Aleksandar Miljkovic (18-samobójcza), 3:0 Filip Jagiełło (81).
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 9 790.

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Damian Oko, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Bartłomiej Pawłowski (70. Dawid Pakulski), Bartosz Slisz, Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Damjan Bohar (84. Władisław Sirotow) - Patryk Tuszyński (77. Jakub Mares).

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Grzegorz Bartczak, Bozo Musa, Aleksandar Miljkovic - Paweł Zieliński (63. Fabian Piasecki), Rafał Augustyniak, Adrian Purzycki (34. Omar Santana), Juan Camara, Henrik Ojamaa (73. Mateusz Szczepaniak), Joan Roman - Petteri Forsell.