Musicalowo, operowo, offowo, dreszczowo w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-02-27 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-02-27 22:00

'Spokojnie, jestem szalona' to tegoroczny spektakl dyplomowy Studium Musicalowego Capitol we Wrocławiu. Przez cały tydzień jest prezentowany na Małej Scenie. W tej sprawie odwiedzają nas aktorki - Paula Musiał i Karolina Moc - z reżyserem Konradem Imielą na czele.

Jarosław Fret przygotowuje w Operze Wrocławskiej Moniuszkowskie 'Widma', czyli kantatę-operę powstałą na podstawie tekstu II części 'Dziadów' Mickiewicza. Bardzo jesteśmy ciekawi tej wersji i debiutu szefa Teatru ZAR oraz Instytutu Grotowskiego w tego rodzaju teatrze i gatunku.

W Teatrze dla Początkujących kolejna premiera. Zgubiliśmy już rachubę, którą. Cieszymy, że ciągle działają, że owi początkujący tak się do teatru palą i wreszcie że mamy okazję oglądać nowe przedstawienia. Spotykamy się z reżyserem Rafałem Kwietniewskim i autorem sztuki pt. 'Ustęp' Michałem Występkiem.

The Best OFF: Przegląd spektakli nagrodzonych w 1. Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF” - zbliża się krokami wielkimi. Od 7 do 10 marca w Instytucie Grotowskiego (Sala Teatru Laboratorium, Studio Na Grobli) będzie można zobaczyć ubiegłorocznych laureatów. Wystąpią zatem najlepsi z najlepszych, o których opowiada Iwona Konecka z Wrocławskiej Offensywy Teatralnej i Fundacji Teatr Nie-Taki.

Wieczór z Kulturą. Spotkanie z Nadią Szagdaj, wrocławską pisarką, która po dłuższej przerwie powraca z nową powieścią. Na 'Kroniki Klary Schulz' jeszcze chwilę poczekamy, tymczasem czytamy współcześnie dziejący się thriller pt. 'To nie jest amerykański film' (Wydawnictwo Dragon).

Wojciech Toporowski - szef i pomysłodawca Festiwalu Piosenki Angielskiej FACE THE MUSIC w Brzegu - o historii zasłużonej i bogatej w sławnych laureatów imprezy oraz o tegorocznej - 26. - edycji, do której można się zgłosić (do 15 marca). Festiwal pod naszym patronatem.

Poniżej jurorzy festiwalu z dyrektorem. Od lewej: Grzegorz Chojnowski, Wojciech Toporowski, Mariusz Kiljan, Jarosław Wasik:

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.