Trwają V Targi Edukacji Międzykulturowej

Piotr Osowicz | Utworzono: 2019-03-06 19:05 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 19:06
A|A|A

Fot. Piotr Osowicz

Przez dwa dni nauczyciele szkolni, akademiccy i przedstawiciele organizacji pozarządowych dyskutować będą jak uczyć od najmłodszych lat tolerancji dla ludzi o innym kolorze skóry, religii czy obyczajach.  Wieloetniczność jest warunkiem rozwoju miasta - mówi Artur Miściorak z Centrum Rozwoju Społecznego we Wrocławiu:

Na Targi przyjechali także goście z zagranicy. Doświadczeniem pracy z dziećmi podzielą się między innymi w tym temacie członkowie Niemieckiej Fundacji Młodzieży z Berlina oraz przedstawiciele Uniwersytetu w Libercu w Czechach.

Spotkanie nauczycieli, psychologów i pedagogów ma stworzyć szansę do wymiany doświadczeń w nauce tolerancji, przeciwdziałaniu mowie nienawiści i dyskryminacji rasowej.  Jak tego uczyć mówił dziś przedstawiciel czeskiej delegacji - Robert Klecha z Pragi:

Dlatego podczas dwóch dni imprezy w sali Oratorium Marianum uczestnicy dowiedzą się na warsztatach jak w praktyce uczyć najmłodszych szacunku dla inności. W spotkaniu zorganizowanym przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego biorą udział także funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i Prawnicy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama