Sztuka w RWK: nowe wystawy w Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Galerii Miejskiej, Centrum Kultury Zamek i Galerii Prozy [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-03-06 20:16 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 20:35
A|A|A


Od piątku 8 marca Muzeum Poczty i Telekomunikacji zaprasza na nową wystawę "W sto lat dookoła Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych". Nie tylko o znaczkach pocztowych, chwilę porozmawiałem z Joanną Kuźnik.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Także od najbliższego piątku, przestrzenie Galerii Miejskiej wypełnią się malarstwem inspirowanym architekturą. O wystawie "Smutek modernizmu: opresja i depresja" mówiły jedna z 16 zaproszonych artystów Katarzyna Rutkowska oraz kuratorka Katarzyna Zahorska.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Piątkowym wernisażem w Centrum Kultury Zamek rozpocznie się wystawa "Świat Alfreda". O plakatach i ich twórcy - Alfredzie Hałasie - jednym z najciekawszych współczesnych projektantów graficznych, który od wielu lat mieszka i tworzy w Kanadzie, opowiedziała Henryka Milczanowska.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


W Galerii Prozy, nadal całkiem nowym miejscu dla sztuki, od 7 marca będzie można oglądać wystawę prac Magdalen Chua, artystki pochodzącej z Singapuru, aktualnie studentki wrocławskiej ASP. Spotkaliśmy się z artystką Magdalen Chua i Katarzyną Śmigielską, Jagodą Malanin, Aleksandrą Habowską oraz Krzysztofem Kołodzińskim.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama