Od Apostrofu, przez listy Kitowicza po Wiedźmę z Urban fantasy [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-03-16 08:36 | Zmodyfikowano: 2019-03-16 08:56

Noblistka, białoruska mistrzyni reportażu Swietłana Aleksijewicz. Lauren Groff, autorka powieści, którą Barack Obama nazwał najlepszą książką roku i wreszcie Olga Tokarczuk, jedna z najbardziej utytułowanych polskich autorek, w roli kuratorki. To trzy światowego formatu pisarki otwierające pulę literackich gwiazd tegorocznej, czwartej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof 2019 w tym roku dzięki kuratorce Oldze Tokarczuk, właśnie po raz kolejny nominowanej do nagrody Bookera wzbogaci się o szereg debat skoncentrowanych wokół tematu przewodniego edycji: „To nie jest jedyny możliwy świat”. Po godz 16 o majowym festiwalu sygnowanym przez Empik, który przez 7 dni dni, będzie cieszył miłośników literatury najwyższej próby się w sześciu polskich miastach, w tym oczywiście Wrocławiu, opowiedział na naszej antenie jego organizator Marcin Maćkiewicz z Empiku.

Po godz. 17 gościliśmy Filipa Wolańskiego, autora książek poświęconych historii mentalności oraz komunikacji społecznej oraz wydawcę staropolskich relacji podróżniczych i "Listów ..." Jędrzeja Kitowicza. Nasz gość jest historykiem kultury specjalizującym się w badaniach społeczeństwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zastępca dyrektora Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który współpracuje m.in. z wrocławskim Muzeum Pana Tadeusza.

Obłożona klątwą wiedźma Jasna budzi się z długiego snu. Wyrwana ze swoich czasów, samotna i pozbawiona mocy, pragnie zemścić się za dawne krzywdy. Tymczasem na Ślęży, w dawnym miejscu słowiańskiego kultu, gdzie niegdyś starły się siły niebios i piekieł, ponownie otwiera się przejście między światami. Po godzinie 18 o swojej powieści zatytuowanej „Wiedźma”, która rozpoczyna cykl urban fantasy „Opowieści z Wieloświata” opowiedziała autorka Anna Sokalska, wrocławianka, prawnik, kickbokserka, która w swoje twórczości łączy wyobraźnie z nauką, niemożliwe z codziennością, a rozrywkę z melancholią.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Bartosz Synowiec. Do posłuchania (i oglądania) m.in. na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.