Kwiecień miesiącem słuchu we Wrocławiu

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-04-03 11:15 | Zmodyfikowano: 2019-04-03 12:29
Kwiecień miesiącem słuchu we Wrocławiu - fot. pexels
fot. pexels

Problemy ze słuchem ma już ponad 5 mln. Polaków. W Polsce badanie słuchu jest wykonywane powszechnie u każdego noworodka przed wypisem ze szpitala. I choć wrodzone problemy ze słuchem zdarzają się raczej rzadko, to rośnie niestety liczba osób – w każdej grupie wiekowej – cierpiących z powodu niedosłuchu nabytego. Niestety, nie jesteśmy świadomi zagrożenia, nie dbamy o słuch, a kiedy go już częściowo utracimy, udajemy, że nic się nie dzieje. - Na szczęście możliwości leczenia niedosłuchu są coraz większe, a gdy aparat słuchowy już nie pomaga, rozwiązaniem jest implant słuchowy – w 100% refundowany przez NFZ - mówi Adrian Szatkowski, prezes Stowarzyszenia „Słyszeć bez granic”, ojciec głuchego dziecka, które słyszy dzięki implantom słuchowym.

Zwieńczeniem wydarzeń towarzyszących Miesiącowi Słuchu we Wrocławiu będzie zorganizowane po raz pierwszy w Polsce XII Międzynarodowe Sympozjum EURO CIU (European Cochlear Implant Users). Organizatorem Sympozjum jest polskie Stowarzyszenie osób z implantem słuchowym „Słyszeć bez granic”. W konferencji wezmą udział osoby głuche, które dzięki implantom słuchowym (jedyna elektroniczna proteza zmysłu) mogą normalnie funkcjonować w życiu codziennym – niektórzy grają na fortepianie, inni pracują w policji, służbie zdrowia, odnoszą światowe sukcesy zawodowe. Również wezmą udział pracodawcy osób niesłyszących a także przedstawiciele rządu. W programie konferencji zaplanowane są wykłady i dyskusje panelowe z udziałem wybitnych, europejskich specjalistów z zakresu chirurgii otolaryngologicznej.


Harmonogram Miesiąca Słuchu we Wrocławiu
6.04 – bezpłatne badania słuchu dla osób, które podejrzewają u siebie niedosłuch, konsultacje (plac Strzelecki 24, I piętro, konieczność rejestracji pod numerem 71 323 63 00)

9.04, godz. 18.30 – „ADAPTER w DCF” – pokaz filmu „Cudowny chłopak” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, bilety: 6 zł

16.04, godz. 11.00-14.00 – Dzień z implantem słuchowym w Barbarze przy ulicy Świdnickiej 8b z udziałem m.in. inżyniera klinicznego, przedstawiciela Stowarzyszenia Słyszeć bez granic oraz użytkownika implantu słuchowego. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się czym są implanty słuchowe, jak działają, jak je otrzymać, zobaczyć jak wyglądają i poznać historie innych użytkowników implantów.

25-27.04 – Międzynarodowe sympozjum EURO-CIU pn. „Potrzeby użytkowników implantów słuchowych we współczesnym świecie.” Hotel Sofitel (wydarzenie zamknięte), z udziałem wybitnych prelegentów z Polski i Europy. To europejski zjazd użytkowników implantów słuchowych, odbywa się raz na dwa lata, po raz pierwszy w Polsce

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.