Ślęza Wrocław wywalczyła awans do półfinału!

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-04-07 21:46
A|A|A

Wrocławianki od początku były zmotywowane, by zakończyć rywalizację już dziś i nie dopuścić do piątego starcia. Dlatego podopieczne Arkadiusza Rusina już w pierwszej kwarcie narzuciły mocne tempo. Przyjezdne próbowały nadążać, ale nie miały szans z rozpędzoną lokomotywą z Wrocławia. Pierwsza połowa nie pozostawiła złudzeń - Ślęza nie zamierzała pozwolić bydgoszczankom na rozwinięcie skrzydeł. Wysoka skuteczność Eliny Dikeoulakou prowadziła wrocławianki do wygranej. Na przerwę Ślęza schodziła z przewagą 14. punktów.

W drugiej odsłonie gospodynie trochę zwolniły. Natychmiast spróbowały to wykorzystać rywalki, prowadzone przez doświadczoną Elżbietę Międzik. Strata była jednak zbyt duża, a gra Ślęzy wciąż solidna. Do Dikeoulakou dołączyła Taisiia Udodenko, która co rusz żądliła przeciwniczki celnymi rzutami. Artego nadrobiło trochę punktów, ale nie na tyle, by liczyć się w walce o półfinał. Pod koniec wrocławianki były już pewne wygranej i spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie.

W kolejnej rundzie Ślęza zmierzy się z AZSem Gorzów, który również dziś wyeliminował Energę Toruń. W drugim półfinale CCC Polkowice zagra z Arką Gdynia.

 

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 77:70 (26:18, 19:13, 19:21, 13:18);

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 3-1 dla Ślęzy;

Ślęza Wrocław: Elina Dikeoulakou 26, Taisiia Udodenko 18, Cierra Burdick 14, Terezia Palenikova 9, Karina Szybała 6, Marissa Kastanek 2, Lea Miletic 2, Sydney Colson, Daria Marciniak;

Artego Bydgoszcz: Elżbieta Międzik 16, Dragana Stankovic 14, Tamara Radocaj 13, Ziomara Morrison 12, Alexis Hornbuckle 8, Julie McBride 5, Karolina Poboży 2.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama