Misja Wrocław. Diana Qadri: Bałam się wyjazdu do Jordanii tak samo, jak powrotu do Polski

Piotr Kaszuwara, jk | Utworzono: 2019-04-11 12:12 | Zmodyfikowano: 2019-04-11 14:32
A|A|A

fot. archiwum prywatne

Gościem Misji Wrocław jest Diana Qadri. Wyjechała z Polski jako dziecko i razem z matką i ojcem wprowadziła się do Ammanu, stolicy Jordanii. Jako dorosła kobieta postanowiła wrócić do kraju swojej mamy i zamieszkała we Wrocławiu, gdzie prowadzi swój biznes. Płynie w niej krew palestyńska, bo jej ojciec urodził się w Nablusie, ale też i polska.

- Kiedy wyjeżdżałam do Jordanii byłam przerażona. Dziś kocham ten kraj i bardzo za nim tęsknię - mówi. Diana opowiada o postrzeganiu rodziny w krajach arabskich, a także o palestyńskiej kuchni i muzyce oraz o tym jak wyglądał jej powrót do Polski po blisko 20 latach nieobecności.

Posłuchajmy:

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama