Giętkie Pióro

Radio Wrocław, d | Utworzono: 2019-04-17 11:29
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Poezja Słowackiego stała się inspiracją dla powołania konkursu literackiego przeznaczonego dla młodzieży, rozwijającego kluczowe kompetencje uczniów (kompetencje językowe) oraz zapewniającego rozwój intelektualny, zdolności i talenty uczniów. Daje też możliwość publicznej prezentacji utworów literackich młodych adeptów sztuki pisarskiej w drukowanym wydawnictwie, w wersji elektronicznej na stronie konkursu i w wersji scenicznej – spektaklu teatralnego.

W wieku nastoletnim zaczyna się rozpoznawać powołanie, szukać pomysłu „na życie". To najlepszy czas by ulec fascynacji językiem, jego siłą sprawczą, możliwościami wynikającymi ze sprawnego i precyzyjnego posługiwania się słowem, rozpoznać swój talenti rozwijać uzdolnienia nabywając umiejętności.

Dlatego warto zainteresować się konkursem i podjąć wyzwanie... by pięknym słowem uczcić 150 rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego.

Wyspiańskie Mikołajki czyli Gala finałowa ze spektaklem na podstawie scenariusza zdobywcy „Złotego Pióra" i uroczystym rozdaniem nagród odbędzie się 7 grudnia 2019 r. w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie.

Konkurs jest skierowany do młodzieży w wieku od 13 do 19 roku życia.

By zostać laureatem Złotego / Srebrnego lub Brązowego Pióra i otrzymać atrakcyjne nagrody rzeczowe należy pokonać rówieśników w kolejnych etapach rozgrywek literackich:

I etap

Wyspiańskiego „BĄDŹ JAK METEOR, JAK BŁYSKAŃCE" czyli wyprzedzić swoją epokę (utwór w dowolnej formie literackiej do 1000 słów)

Zgłoszenia prac do 15 kwietnia 2019

II etap

WESELE 2019 – opowiadanie na podstawie wybranego wątku / postaci dramatu Wyspiańskiego – autorska interpretacja (objętość pracy maks.
4 strony A4) .

Ten etap Konkursu przeznaczony jest dla autorów maksymalnie 20 najwyżej ocenionych krótkich utworów literackich.

Zgłoszenia prac do 10 czerwca 2019

III etap

WESELE 2019 – scenariusz spektaklu teatralnego na podstawie własnego opowiadania z II etapu (objętość pracy maksymalnie 30 stron A4, razem z didascaliami i przypisami odautorskimi).

W III etapie konkursu uczestniczą autorzy maksymalnie 10 najwyżej ocenionych przez Jury w poprzednim etapie opowiadań. Dla uczestników III etapu Konkursu przewidziana jest możliwość bezpośrednich i indywidualnych konsultacji z Literackim Opiekunem Konkursu.

Zgłoszenia prac do 14 października 2019
Prace oceniać będzie niezależne Jury złożone z pisarzy i przedstawiciela Organizatora konkursu.

Skład Jury zostanie opublikowany 16 kwietnia 2019 r.

Laureatom Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra zostaną ufundowane specjalne nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tabletu i e-czytnika, finaliści otrzymają dyplomy i drobne upominki. Nagrodami rzeczowymi i dyplomami zostaną również obdarowani nauczyciele, którzy doprowadzą swoich uczniów do Finału Konkursu Literackiego o „Giętkie Pióro".

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu i zachęcamy do kontaktu.

[email protected] tel. 728 820 602

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama