Wrocław: NFM na razie nie straci prawie 9 milionów złotych

Malwina Gadawa, mk | Utworzono: 2019-04-25 15:41 | Zmodyfikowano: 2019-04-25 15:45
A|A|A

Dwudziestu sześciu radnych było przeciwnych, a dwie osoby się wstrzymały. Oznacza to, że Narodowe Forum Muzyki, przynajmniej na razie, nie straci 8,6 mln zł. Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM, nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu sprawy:

Marszałek Cezary Przybylski ma jednak nadzieję, że to nie koniec tematu:

Michał Bobowiec, który odpowiada za kulturę w naszym regionie tłumaczył, że zmiany są konieczne. Urząd prowadzi lub współprowadzi siedemnaście instytucji kultury, a budżet na kulturę wynosi około 97 mln zł.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Grzegorz
2019-04-26 06:26:35
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Racjonalna decyzja. Może by jeszcze popracować nad powrotem Wratislavia Cantans do koncertów poza Wrocławiem?
~Tak to jest z pisiorami.
2019-04-25 18:13:15
z adresu IP: (46.101.xxx.xxx)
Ocena: 15
Jak zawsze zero wiedzy i przeglądu pola. Szkoda tylko, że ucierpi na tym lokalna kultura.
~artystka
2019-04-25 18:12:59
z adresu IP: (192.241.xxx.xxx)
Ocena: 12
Gratuluję, niedługo Teatr Pantomimy runie, ale niech NFM błyszczy. Miasto kontrastów.
~takaprawda
2019-04-25 18:12:38
z adresu IP: (178.62.xxx.xxx)
Ocena: 13
Szkoda, bo naprawdę w regionie liczy się każda złotówka, a jazda do Wrocławia do NFM to spory wydatek. Zamiast tego ludzie poszliby chętnie do lokalnego teatru
~ehh
2019-04-25 18:08:49
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 14
Cały PIS, niech dalej karmią Kosendiaka, tylko po co?
~tonymontana
2019-04-25 17:51:16
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 9
Cóż wygląda na to, że dyrektor NFM górą. Będzie mógł ładne wałeczki kręcić za nasze podatki. Wielkie koncerty? Festiwale? Nieee - kask robi sie na drobnicy, której oficjalnie nie widać, a durni radni będą dalej ładować naszą kasę... Pięknie
~Modra
2019-04-25 17:49:19
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 8
Durni radni dali się zmanipulować cwaniakowi - POwcy nie pamiętają jak bratał się z PISem :) A PISowcy pamiętają i poparli swojego agenta. Jednej rzeczy nie rozumiem - jak dali się zmanipulować radni spoza Wrocławia? Wejściówkami ? Obietnicą zaproszenia z żonką ? Niech im zamkną wszystkie teatry, muzea i niech wszystko zostanie we Wrocławiu zatem...
~Brawo PiS PO PSL i inni
2019-04-25 17:41:31
z adresu IP: (146.185.xxx.xxx)
Ocena: -3
A Bezpartyjnym Prowincjuszom, pardon, Samorządowcom żółta kartka!
~wojtas
2019-04-25 17:15:35
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 6
Panie Marszałku - po co wam pis? Wyrzućcie ich z tej koalicji.