Rajdowe MP – Marczyk pewnie prowadzi w Świdnicy

MH, PAP | Utworzono: 2019-04-28 07:15 | Zmodyfikowano: 2019-04-28 07:16

Marczyk wygrał wszystkie trzy rozegrane w sobotę odcinki specjalne i o 11,6 s wyprzedza Marcina Słobodziana (Ford Fiesta R5) i o 15,2 s trzeciego Łukasza Byśkiniewicza (Hyundai I20 R5).

Tytułu wywalczonego w ubiegłym roku nie broni Grzegorz Grzyb. Kierowca z Rzeszowa informację o tym, że nie będzie go w tym roku na trasach RSMP potwierdził na początku kwietnia dodając, że środki finansowe, jakimi aktualnie dysponuje, pozwolą mu jedynie na starty na Słowacji.

Tegoroczna trasa 47. edycji imprezy w Górach Sowich ma w sumie 383,9 km, w tym dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 119,1 km. W sobotę załogi pokonały trzy odcinki specjalne - super OS Świdnica, Rościszów-Walim i ponownie próbę w Świdnicy.

W niedzielę mają natomiast do przejechania sześć prób sportowych, po dwa razy odcinki Kamionki - Walim, Wolibórz - Jodłownik i Walim - Zagórze. Ostatni z nich, którego fragment wyznaczony jest na tzw. kostce walimskiej, będzie stanowił Power Stage. Tam najszybsi kierowcy zdobędą dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Zwycięzców poznamy dziś popołudniem na Rynku w Świdnicy.

W kalendarzu rajdowych samochodowych mistrzostw Polski znalazło się - podobnie jak rok temu - siedem rund. Rywalizację zakończy na początku października Rajd Dolnośląski. Pięć rund zostanie rozegranych na drogach asfaltowych, a dwie na szutrowych, w tym Rajd Polski (28-30 czerwca), który będzie także rundą mistrzostw Europy.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.