Przed nami trzeci dzień 55. festiwalu Jazz nad Odrą

Michał Kwiatkowski, el | Utworzono: 2019-04-28 07:20 | Zmodyfikowano: 2019-04-28 07:28

Jak zdradziła nam Daria Kubasiewicz ze Strefy Kultury Wrocław, po raz pierwszy w historii festiwalu laureat Grand Prix uhonorowany zostanie specjalną statuetką.

Projekt „rybo-trąbki” nawiązuje do świetnego plakatu towarzyszącego 49. edycji wrocławskiej imprezy. Ale skoro PPA ma swojego tukana, to i JnO jak widać nie chce być gorszy.

Natomiast od lat na festiwalu obecny jest Dariusz „Oles” Oleszkiewicz. Urodzony we Wrocławiu kontrabasista, na co dzień mieszkający i pracujący w Stanach, w tym roku przewodził jury konkursu na Indywidualność Jazzową. Jak przekonywał, tegoroczne zmagania młodych muzyków stały na bardzo wysokim poziomie.

Dla Darka Oleszkiewicza festiwalowy powrót do Wrocławia związany jest z jubileuszem założonego przez niego Los Angeles Jazz Quartet. Z tym składem zagra dziś, jak sam mówi, szczególny koncert.

Niedzielne koncerty w Imparcie startują o 19.00. Jako pierwszy na scenie pojawi się laureat Grand Prix 2019. Następnie zaprezentuje się pochodząca z Nashville pianistka Kandance Springs, a wieczór zamknie świętujący 25-lecie Dariusz Oleszkiewicz i jego muzycy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.