Babskie Granie 2 – kobiety śpiewają na rzecz kobiet

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-05-06 14:31
A|A|A

Na koncercie wystąpią m.in. Girls on Fire

Koncert ,,Babskie Granie 2. Benefit na rzecz Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu" jest drugą edycją imprezy, organizowanej wspólnie przez różne kobiece środowiska Wrocławia. Dochód z imprezy w całości przekazany zostanie na wsparcie działalności wrocławskiego oddziału fundacji Centrum Praw Kobiet.

To nie tylko wydarzenie muzyczne, ale przede wszystkim efekt współpracy wielu kobiet, które pomagają innym kobietom i mężczyzn świadomych konieczności wspierania kobiet. Wśród nich są nie tylko organizatorki wydarzenia, występujące artystki, ale cała rzesza osób, które wspomogły inicjatywę, wśród nich m.in. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i Wrocławska Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta.

To impreza – święto kobiecej solidarności i wspólnoty.

W koncercie wystąpią młode, ale już znane i lubiane, wrocławskie wokalistki: Girls On Fire (trio), Anja Sei, Aleksandra Gronowska, MAPA Magda Pasierska, Katarzyna GAYA, Karolina Micuła, Kasia Szetela, Kasia Pakosa. Wszystkie zrzekły się swojego honorarium.

Podczas imprezy zbierane będą także datki do puszek oraz odbędzie się licytacja dzieł sztuki, książek i przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Warto więc wziąć ze sobą trochę gotówki.

Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, na rzecz którego odbędzie się koncert, jest największą w kraju organizacją pozarządową, która realnie pomaga kobietom pokrzywdzonym przez los, często ofiarom przemocy domowej. Niestety, od ponad trzech lat, czyli od momentu zmiany władzy w Polsce, Centrum Praw Kobiet nie dostaje rządowego wsparcia. Organizacja finansuje się sama, zdobywając środki na swoją działalność (pomoc prawna i psychologiczna na zasadach wolontariatu) głównie dzięki samorządowemu i społecznemu wsparciu.

Głównymi organizatorkami koncertu są członkinie organizacji pozarządowych: Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, Strajku Kobiet, Soroptimist International Wrocław, Centrum Praw Kobiet.

Chcemy, aby tegoroczny koncert był jeszcze bardziej udany i odbił się echem wśród społeczeństwa Wrocławia i Dolnego Śląska, i w ten sposób również przyczynił się do nagłośnienia problemów, z jakimi często na co, dzień borykają się kobiety.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia: biletyna.pl oraz w kasie i na stronie Teatru Muzycznego Capitol.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama