Muzyczna Żonglerka w RWK: Maciej Kieres, Arek Bagiński, Filip Olszewski, Patrycja Obara i Teo Dumski [relacja wideo]

Urszula Andruszko, Andrzej Jóźwik | Utworzono: 2019-05-13 22:04 | Zmodyfikowano: 2019-05-13 22:09
A|A|A

Patrycja Obara i Teo Dumski w studiu RWK

Muzyka z czasów średniowiecza, renesansu i baroku, grana na instrumentach z tych epok, zawitała do Wrocławia i szeregu dolnośląskich miejscowości za sprawą XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Maj z Muzyką Dawną.
To szczególne wydarzenie odbywa się po raz dwudziesty ósmy, goszcząc w historycznych i sakralnych przestrzeniach. O szczegółach festiwalowego programu opowiadał w poniedziałkowej "Muzycznej Żonglerce", w Radio Wrocław Kultura, dyrektor artystyczny festiwalu Maciej Kieres.

Co roku, już od 16 lat, we Wrocławiu, organizowana jest zbiorowa wystawy wrocławskich artystów, opatrzona nazwą "Rytuał" i podejmująca ważkie tematy społeczne. W tym roku hasło cyklicznego artystycznego przedsięwzięcia opatrzono hasłem: "Rytuał Chleba i Igrzysk. Festiwal konsumpcji i populizmu". Studio Radio Wrocław Kultura odwiedzili pomysłodawca wydarzenia Arek Bagiński i Filip Olszewski (projekt Entire).

Opowiedzieć na nowo, a może wręcz zdemaskować fałsz bajkowych narracji Andersena - takie wyzwanie postawili sobie twórcy spektaklu muzycznego SHE-la Stories: #andersenretold, który zostanie zaprezentowany 15 maja o godzinie 19:00 w Centrum Technologii Audiowizualnych. Studio Radio Wrocław Kultura odwiedzili Teo Dumski i Patrycja Obara z SHE -la i Cloud Theater, by opowiedzieć o szczegółach multimedialnego wydarzenia i płycie, która za nim stoi.

Audycji Muzyczna Żonglerka możecie słuchać co drugi poniedziałek w Radio Wrocław Kultura. Rozmawiamy o muzyce alternatywnej, prezentujemy kalendarium koncertowe, eksplorujemy obrzeża undergroundu i eksperymentu.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama