KGHM dołączył do klastra edukacyjnego LSSE

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2019-05-19 13:26 | Zmodyfikowano: 2019-05-19 13:32
KGHM dołączył do klastra edukacyjnego LSSE - Fot: K. Kurczab
Fot: K. Kurczab

Współpraca dotyczy rozwoju kształcenia na poziomie szkół branżowych w zawodach pożądanych w miedziowej spółce. - Uczniowie to przyszli pracownicy KGHM i innych firm, te działania mają być działaniem prewencyjnym, wychodzącym naprzeciw ewentualnemu niedoborowi pracowników w kadrach KGHM-u w przyszłości - tłumaczy wiceprezes spółki Radosław Stach. - Współpracujemy z Wyższym Urzędem Górniczym oraz ze szkołami technicznymi - dodaje. 

Od momentu podpisania Deklaracji, KGHM znalazł się w grupie partnerów i będzie wspierał działania edukacyjne prowadzone w ramach klastra. Celem jest zwiększanie jakości kształcenia w szkołach zawodowych, ale też dostarczanie kompetencji, których tradycyjna szkoła nie dostarcza. - Współpraca pomiędzy edukacją, a KGHM to pierwszy sygnał, jak powinna wyglądać edukacja przyszłości naszych pracowników, bo nie oszukujmy się - uczniowie to przyszli pracownicy KGHM-u, ale także innych firm - tłumaczy.

Prezes zarządu LSSE Krzysztof Sadowski nie ukrywał radości z podjętej współpracy - Wśród nas znalazł się światowy gigant o doskonałej renomie i największy pracodawca - tak o KGHM mówił tuż przed podpisaniem deklaracji.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.