CUDnie, Magnolia i Jedwabne w teatrze, Be Together, Simcha do wzięcia udziału, Amantka do poczytania (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-05-23 11:30 | Zmodyfikowano: 2019-05-23 11:30
A|A|A

Dab+wtorki od 16:00

We Wrocławskim Teatrze Współczesnym bardzo oczekiwana premiera. 'Magnolia' wg głośnego filmu Paula Thomasa Andersona z 1999 roku. O czym i jak chcą opowiedzieć dzisiejszemu widzowi teatralnemu, 20 lat po premierze filmu, dramaturżka Anka Herbut i reżyser Krzysztof Skonieczny? Pytamy twórców.

Trwają także próby do przedstawienia Teatru Modrzejewskiej w Legnicy (premiera także w weekend). Nasz gość Paweł Passini proponuje tym razem sztukę powstałą z inspiracji reportażem Anny Bikont 'My z Jedwabnego'. Tytuł przedstawienia: 'J_d____e zapominanie'. Scenariusz Artura Pałygi.

Marcin Misiura jest reżyserem spektaklu wg własnego tekstu pt. 'CUDnie', który wystawia Teatr Trzecia Środa. To także trzecia premiera tej sceny, tworzonej przez grupę dorosłych osób, amatorsko zajmujących się teatrem. Do zobaczenia w hostelu HART we Wrocławiu. Opowiadają aktorki: Joanna Klima, Agata Szakiel.

Paulina Anna Galanciak, koordynatorka programu Be Together, adresowanego głownie do osób z niepełnosprawnościami, które mają przez kilka miesięcy możliwość aktywnego uczestnictwa w kulturze, we współdziałaniu z artystami i animatorami. W Wałbrzychu i Wrocławiu. Już niebawem.

Rozmowa ze Stanisławem Rybarczykiem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha. Kolejna edycja za chwilę, dziś poznamy program imprezy. Zapytamy też już o sierpniowy Festiwal Moniuszkowski, a także najbliższe propozycje koncertów hawdalowych.

Spotkanie z Grzegorzem Ćwiertniewiczem. Tematem premiera najnowszej książki wrocławskiego autora i krytyka teatralnego: 'Amantki z pieprzem' - wywiadu-rzeki z aktorką Grażyną Barszczewską.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama