Muzyka RWK: Kultura Upadła, Bluszcz, footwork i YouWro Students Festival [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-05-20 19:35 | Zmodyfikowano: 2019-05-20 19:59
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Szybkie i ostre piosenki, fałszujące chórki, przystojny acz dobrze zbudowany wokalista, to krótki opis wrocławskiego składu Kultura Upadała, który od lat gra sprawną mieszankę rapu, punka i rock'n'rolla. Panowie wydali właśnie nową płytę pod tytułem "Bingo śmierci". Koncert prapremierowy w piątek 7 czerwca w Czuła jest Noc.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


28 i 29 maja odbędzie się YouWro Students Festival, znany wcześniej jako Juwenalia Wrocławskie. O przygotowaniach i artystach, którzy wystąpią podczas tegorocznego studenckiego święta rozmawiałem z Kingą Brawańską, Alicją Zarębską i Wiktorią Drwięgą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


O japońskiej scenie footworkowej oraz samemu footworkowi - kulturze taneczno-muzycznej wywodzącej się z afroamerykańskich dzielnic Chicago opowiedzieli nam Paweł Paide Dunajko i fotograf Bartosz Hołoszkiewicz. A w piątek 31 maja w Barbarze odbędzie spotkanie z Bartoszem Hołoszkiewiczem oraz mieszkającym na co dzień w Osace DJem Fulltono.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Spotkaliśmy się też ze świetnym wrocławskim zespołem Bluszcz. Bracia Jarek i Romek Zagrodni wydali właśnie drugi album pod tytułem w "W Naszych Domach". Porozmawialiśmy też o prowadzonym przez nich wydawnictwie Seszele Records.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co poniedziałek w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama